Ghost of Tsushima Director’s Cut Ön Yüklemeye Açıldı

Oyuncuların favorilerinden olan Ghost of Tsushima oyununun Director’s Cut versiyonu 20 Ağustos’ta resmi olarak geliyor. Fakat PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için bugün ön yükleme açıldı. Peki hangi PlayStation sürümü kaç GB depolama alanına ihtiyaç duyacak? Tüm detaylar haberimizde.

Ghost of Tsushima oyununun fanları Director’s Cut versiyonu için gün sayarken bugün güzel bir haber ortaya çıktı. Firma oyunu bugün ön yüklemeye açtı. Sabırsız oyuncular için zor bir durum olsa gerek. Çünkü oyunu oynamak için bir hafta daha beklemek zorundalar.

Erken yüklemeye açılması ile birlikte PlayStation kullanıcıları yavaş yavaş oyuna yer açmaya başladılar bile. PlayStation Game Size Twitter hesabı oyun için gereken depolama alanlarını takipçileri ile paylaştı.

Buna göre PlayStation 4 kullanıcıları için 39 GB alana ihtiyaç var. Fakat PlayStation 5 kullanıcıları için bu alan 58 GB’a çıkıyor. Zaten eşit ya da daha az olması beklenemezdi.

Director’s Cut ile Neler Gelecek?

Peki yeni DLC Director’s Cut 20 Ağustos’ta yayınlandığı zaman oyuncuları neler bekliyor? Öncelikle oyundaki Iki Island’a bir güncelleme gelecek. Bunun yanı sıra PlayStation 5’te 3D ses geliştirmeleri, dokunsal geri bildirimler ve DualSense için uyarlanabilir tetikleyiciler olacak.

Tabii bununla da sınırlı değil. Tüm bunlara ek olarak Japonca dudak senkronizasyonun özelliği de Director’s Cut ile beraber gelecek. PlayStation 5 sürümüne sahipseniz, 4K veya 60 FPS oyun modları için yeni seçenekler elde edeceksiniz. Tüm bunlar için bir hafta daha beklemek zorundayız.

Diyelim ki Ghost of Tsushima oyununa sahipsiniz fakat Director’s Cut DLC paketini almak istemiyorsunuz. Bu durumda bile ücretsiz bir güncellemeye sahip olacaksınız. Yeni güncelleme ile fotoğraf modunda iyileştirmeler, yeni erişilebilirlik ve savaş sırasında bir hedefe kilitlenme mekanikleri yenilenecek. Fakat asıl beklenen ise yeni bir oyun modu.

Bildiğiniz üzere temmuz ayının ortasında Ghost of Tsushima oyunundan “Yalnızca PlayStation’da” etiketi kaldırıldı. Etiketin kaldırılması ile beraber oyunun PC’ye de geleceği haberleri hızla yayıldı. Henüz bununla ilgili net bir açıklama olmasa da PC kullanıcıları da Ghost of Tsushima oynamak için firmadan resmi bir haber bekliyor.

Ghost of Tsushima Director’s Cut 20 Ağustos’ta gelecek. O zamana kadar ön yükleme sayesinde oyunu yükleyin ve silahlarınızı hazırlamaya başlayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!