GDC 2022 İçin Oyunculara Müjde: Yüz Yüze Olacak

Dünyanın en büyük oyun geliştirici etkinliklerinden GDC, 2021 yılında online olarak gerçekleşecek. Bu durum, bazı oyun geliştiricileri için pek olumlu olmadı. Bu yüzden de etkinlikle alakalı sevindirici bir haber geldi. Şimdiki planlara göre GDC 2022 yüz yüze olacak.

Planlara göre yüz yüze etkinlik, San Francisco’da bulunan bir konferans merkezinde gerçekleşecek.

GDC 2022 Herkese Açık Olmayacak

Pandemi, birçok alan gibi etkinlikler üzerinde de bir etkiye sahip. Pandemi sürecinde yapılması planlanan etkinlikler, katılımcıların sağlık durumları için genelde online gerçekleştiriliyor. Ancak pandemi şartlarının hafiflemesiyle etkinlikler de yüz yüze yapılmaya başlanıyor.

Oyun etkinlikleri, oyuncuların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Çünkü neredeyse her oyun etkinliğinde ilgi çekici bir oyun veya oyun motoru tanıtılıyor. Bu yüzden de en basit oyuncu etkinlikleri bile yoğun ilgi görüyorlar.

GDC 2021, 19 Temmuz’da online olarak başladı. 23 Temmuz’a kadar sürecek olan etkinlikte birçok geliştiricinin yeni oyunlarını ve oyun motorlarını tanıtacağı biliniyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise Epic Games tarafından geliştirilen UE5 oyun motoru olacak. Birçok oyuncu, şirket tarafından geliştirilen oyun motorunun demosunu heyecanla bekliyorlar.

Bunun dışında önümüzdeki sene gerçekleşecek etkinlikle alakalı da bazı bilgiler paylaşılmaya başladı. Planlamalara göre GDC 2022, San Francisco’da bir konferans merkezinde yüz yüze olarak gerçekleşecek.

GDC 2022 Herkese Açık Olmayacak

Oyuncular ve oyun geliştiricileri, bu durumu sevinçle karşıladılar. Fakat durum hakkında üzücü bir gelişme de mevcut. Şimdilik etkinliğin halka açık olarak gerçekleşmeyeceği söyleniyor. Bunun yerine etkinlikte, dünyanın her yerinden gelecek olan önemli geliştirici ve oyuncuların buluşacağı belirtiliyor.

Ne kadar kısıtlamalar olsa da etkinliğin yüz yüze olacak olması oyuncular için heyecanlandırıcı bir gelişme oldu. Çünkü online etkinlikler ne kadar verimli olsalar da ürünlerin tanıtımı pek etkili olamayabiliyor. Bu yüzden de çoğu katılımcı, yüz yüze tanıtımların online tanıtımlara göre daha verimli olduğunu düşünüyorlar.

Şimdilik 2022 yılında gerçekleşecek olan etkinlikle alakalı başka bir bilgi mevcut değil. Ancak 2022 yılının ilk aylarında etkinliğin düzeni daha net şekilde belirli olacaktır. Bunun dışında şimdilik etkinlikte tanıtılacak olan oyun ve oyun motorları hakkında bilgiler de bulunmuyor. GDC 2021’den sonra bu konuda da bazı gelişmeler yaşanabilir.

Sizler GDC etkinlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce GDC 2021’de tanıtılacak olan oyunlar, oyuncuları memnun edebilecek mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.