Galaxy Unpacked For Every Fan Etkinliği Duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğiyle yeni Samsung Note20, Galaxy Earbuds Live, Tab S7, Galaxy Watch 3 gibi ürünleri tanıtmıştı. Daha sonrasında Galaxy Unpacked Part 2 etkniliği ile Galaxy Z Fold2’nin detayları ortaya çıkmıştı. Bunların üstüne Koreli teknoloji devi, yeni bir etkinlik daha duyurdu. Galaxy Unpacked For Every Fan etkinliği ile ile ilgili bir tanıtım paylaştı.

Yayınlanan kısa süreli videoda Galaxy yazısının “a” harfleri yerine iki adet telefon benzeri nesne olduğunu görüyoruz. Bu nesnelerin rengi ise sürekli değişiyor. Bu ise geçmişte çıkmış bir ürünün yeni renkleri ve belki de donanımı üzerine bir tanıtım olacağını akıllara getiriyor.

Yıllar geçtikçe Samsung, dünyanın dört bir yanındaki Galaxy hayranlarıyla özel bir ilişki geliştirdi. Değerli geri bildirimleri, heyecan verici yenilikler yaratmaya yardımcı oldu ve mobil deneyimleri herkes için daha iyi hale getirdi.

– SAMSUNG NEWSROOM

Galaxy Unpacked For Every Fan S20 Fan Edition Olabilir

Galaxy Unpacked For Every Fan adından yola çıkarak etkinlikte, Galaxy S20’nin Fan versiyonunun (İng. Fan Edition) tanıtılacağı düşünülüyor. Bu cihazın boyutunun standart S20’lerden biraz daha büyük olması bekleniyor. 120 Hz’lik ekran yenileme hızını sabit tutarak 6.4 inçlik bir boyuta ulaşacağı varsayılıyor. Bunlara ek olarak ekrana gömülü bir kamera ve parmak izi okuyucu olacağı düşünülüyor.

Kameralar ile ilgili ufak değişiklikler bekleniyor. 48 MP olan üçüncü kameranın 8 MP’e düşürülmesi, selfie kamerasının ise 32 MP olabileceği iddia ediliyor.

galaxy-s20-fan-edition-eflatun
Resim: Andorid Police

Cihazın işlemcisinde bir değişme beklenmiyor. Bu da cihazda Snapdragon 865 kullanılacağı anlamına geliyor. Bellek olarak ise 6 GB ve 8 GB aralarında bir kapasite olacağı söyleniyor. Buna ek olarak depolamada 512 GB’a kadar kapasite olabileceği belirtiliyor. Bataryanın ise 4,500 mAh ve hızlı şarj özelliklerine sahip olacağı varsayılıyor.

Merak edilen bir diğer konu ise cihazda 5G desteğinin bulunup bulunmayacağı oluyor.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition’ın en önemli konfigürasyonlarından biri olarak farklı renk seçenekleri gösteriliyor. Şimdiye kadar eflatun, kırmızı ve Cloud Navy adı verilen laciverte yakın bir koyu mavi seçeneklerinin sızdığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak turuncu, beyaz gibi çeşitli renkler de dahil olmak üzere 6 renk bekleniyor. Yapılan duyurudaki görseller de tam olarak bunu gösteriyor.

Resim: Android Police

Cihazın satış fiyatının 750 dolar seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Cihazın resmi duyurusu henüz yapılmadığı için özelliklerin hepsi dedikodudan öteye geçemiyor. Galaxy Unpacked For Every Fan etkinliği ile tüm soruları açıklık getirileceği düşünülüyor.

Etkinliğin 23 Eylül tarihinde Türkiye saati ile 17:00’da gerçekleşeceği açıklandı. İzlemek için ise Samsung.com ve Samsung Newsroom’un kullanılabileceği belirtildi.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.