Galaxy Unpacked 28 Nisan Tarihinde Gerçekleşecek

Apple’ın özel etkinliğinin açıklanmasının ardından Samsung da yeni bir Galaxy Unpacked etkinliği duyurdu. 28 Nisan tarihinde gerçekleşecek yeni Galaxy Unpacked etkinliğinde en güçlü Galaxy cihazı tanıtılacak. Pandemi sürecinde gerçekleşen diğer tüm tanıtımlar gibi yeni Galaxy Unpacked etkinliği de sanal olarak sunulacak.

Tanıtılması beklenen ürünler arasında en güçlü tahmin bu sefer telefon değil bir bilgisayar oluyor. Samsung’un “en güçlü Galaxy” demesi de bunu destekler nitelikte. Samsung ve bilgisayar denilince de akla ilk gelen seri Samsung Galaxy Book oluyor. Yeni Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 modellerinin tanıtılacağı tahminler arasında.

Yeni Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360’ın iki farklı ekran boyutuyla sunulacağı düşünülüyor. 13 inç ve 15 inç ekranların en büyük farkı ise Galaxy Book Pro 360’ın tamamen esnek bir yapıya sahip olması. Adından da anlaşılacağı üzere ekranın 360 derece dönebileceği tahmin ediliyor. Ayrıca, cihazların HD AMOLED bir ekrana sahip olması da bekleniyor. Buna ek olarak, S Pen desteği de güçlü bir tahmin.

İşlemci olarak 11. nesil Intel Core tercih edileceği tahminler arasında. Piyasadaki en güçlü işlemci serilerinden birisi olan bu seriyi yeni Galaxy Book Pro modellerinde görmek hiç şaşırtıcı olmaz.

Galaxy Book Pro modellerine ek olarak bir başka bilgisayar daha tanıtılması bekleniyor. Galaxy Book Go isimli ürün, en hızlı Qualcomm işlemcili dizüstü bilgisayar olarak tanıtılabilir. Samsung’un etkinlik formatıyla da uyumlu olan bu ürünün Snapdragon işlemci barındıracağı tahmin ediliyor.

Bunun haricinde, Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefonun da tanıtılması bir olasılık. Ancak, telefonun bu etkinlikte değil bir sonraki etkinlikte (tahminen haziran) tanıtılacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Unpacked Etkinliği Ne Zaman?

Genellikle böyle etkinlikler oldukça sade bir şekilde duyuruluyor. Fakat Samsung, 28 Nisan tarihli Galaxy Unpacked etkinliği için oldukça başarılı bir video da ortaya çıkarmış. Videodan yola çıkarak en güçlü Galaxy cihazı konusunda fazlasıyla iddialı olduklarını söylemek mümkün.

Samsung’un en güçlü Galaxy cihazını duyurduğu video:

Yeni Galaxy Unpacked etkinliği 28 Nisan tarihinde Doğu Zaman Dilimi ile 10:00’da gerçekleşecek. Bu da Türkiye saatiyle 17:00‘a denk geliyor. Üstelik videoda ve Samsung’un duyuru için hazırladığı tasarımda da yeni bir bilgisayar tanıtılacağının ipuçları veriliyor. İki hafta sonra hangi ürünlerin tanıtılacağını öğreneceğiz gibi gözüküyor. Siz de görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, etkinliği YouTube ve Samsung Newsroom üzerinden izleyebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.