FreeLace Pro ve Eyewear II: Huawei’nin Yeni Ürünleri

Dünyanın en başarılı teknoloji şirketlerinden Huawei, yeni FreeLace Pro kablosuz kulaklığı ve yeni Eyewear II akıllı gözlük modelini tanıttı. Adından sıkça söz ettiren Çinli teknoloji devi, yeni duyurduğu ürünleri ile dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor.

FreeLace Pro

Huawei’nin yeni kablosuz kulaklığı FreeLace Pro, tam olarak kablosuz sayılmaz. Ensenin arkasından geçebilen bir kabloya sahip olan kulaklık, telefona Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Bu cihazda göze çarpan özellikler pil ömrü ve çift aktif gürültü engelleyicisi.

Huawei’nin aktardığına göre FreeLace Pro, 24 saatlik bir pil ömrüyle piyasaya çıkıyor. Kulaklığı hızlı şarj etmek için Type-C girişi olan bir tablet, telefon veya bilgisayar kullanılabiliyor. Bu hızlı şarj ile 5 dakikalık dolum sonucu 5 saatlik kullanım vadediliyor. Bu özelliklere dayanarak kullanıcıyı oldukça memnun edecek bir bataryaya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

freelace-pro-eyewear-II
Resim: phonearena.com

FreeLace Pro’nun bir diğer bombası ise çift aktif gürültü engelleyici. Bu özellik, kulaklıkların içinde bulunan mikrofonları kullanarak dışarıda gürültüyü mümkün olduğunca azaltıyor. Kulaklık bu mikrofonları ayrıca, insan sesinini pürüzsüz bir şekilde aktarmak için kullanıyor. Üstelik cihazda arka plan modu denilen ve kulaklığı çıkarmadan etrafınızda olanları duymanızı sağlayan bir özellik de bulunuyor. Cihazın, Çin Elektronik Ses Endüstrisi Birliğinden sertifikalı ilk ürün olduğu da duyuruluyor. Gün geçtikçe her markanın kulaklıklarına eklediği ve geliştirdiği bu özellik, FreeLace Pro’da da yerini buluyor.

Teknik detaylar ve tasarıma gelecek olursak, FreeLace Pro 14 mm’lik dinamik sürücüler ile geliyor. Mikrofon modülünde ise rüzgar sesinin azalması için ek bir kanal ve çift boşluklu bir tasarım bulunuyor. Taşınabilirliğini kolaylaştırabilmek için eklenen bir diğer özellik ise Manyetik Anahtar (İng. Magnetic Switch). Bu özellik sayesinde kulaklık uçlarını birbirine yapışıyor ve uyku moduna geçiyor. Birbirlerinden ayrıldığında ise otomatik olarak uyku modundan çıkıyor. Cihaz üzerindeki kontroller ise ses seviyesini ayarlamakla sınırlı kalmayıp sesli asistan, müzik değiştirme gibi işlevlere de yardım ediyor. Hem taşınabilirlik hem de kolay kullanım açısından bu özellikler oldukça başarılı gözüküyor.

Eyewear II

Tanıtılan bir diğer ürün, geçen seneki cihazın devamı olan yeni akıllı gözlük Eyewear II. Cihaz, üzerinde bulunan mikrofon ve iki hoparlör sayesinde sahip olduğu özelliklerinden yararlanmayı oldukça keyifli bir hale getiriyor. Örneğin, cihaz üzerinden telefon görüşmesi yapılabiliyor, müzik dinlenebiliyor ve sesli asistan ile konuşulabiliyor.

Huawei, bu gözlüğün dışarıya ses vermemesi için özel bir çaba göstermişe benziyor. Yapılan tasarım sonucu dışarıya verilen ses oldukça azaltılmış ve kullanıcının gizliliğini korumaya özen gösterilmiş. Sadece 12 desibellik bir sızıntı olduğunu söyleyen şirket, bu konuda kendine oldukça güveniyor.

GENTLE MONSTER markasıyla birlikte yapılan gözlükte, dört farklı çerçeve ve dokuz farklı lens bulunuyor ve kendi kılıfında şarj olabiliyor.

freelace-pro-eyewear-II
Resim: gizmochina.com

Çıkış Tarihi ve Fiyatlar

FreeLace Pro‘nun Çin’de satışa çıkışı için 4 Eylül tarihi gösteriliyor. Fiyat ise 599 Yuan (87 dolar) olarak ifade ediliyor. Ön sipariş tarihi 1 Eylül, satış tarihi 10 Eylül olarak belirlenen Eyewear II için ise, çerçeveye bağlı olarak 2.499 yuan (362 dolar) ve 2.699 yuan (391 dolar) fiyatında olacağı söyleniyor. Akıllı gözlüğün satışı da kulaklık gibi, sadece Çin için açıklanıyor.

FreeLace Pro ve Eyewear II ürünlerinin dünya genelinde ne zaman satışa çıkacağı hakkında ise bir bilgi verilmiyor. Bu sebeple ürünlerin ülkemize ne zaman geleceği, hatta gelip gelmeyeceği bir soru işareti olarak duruyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.