Forspoken, 2023 Yılında Oyuncularla Buluşacak!

Oyun sektörü, her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor. Bu doğrultuda yeni nesil oyunlar da oyuncularla buluşuyor. Yakın zamanda oyuncularla buluşması beklenen oyunların başında Forspoken geliyor. Square Enix tarafında geliştirilen oyun, oyuncular tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Yakın zamanda yapılan açıklamalar, oyunun 2022 yılının sonlarında piyasaya sürüleceğini gösteriyordu. Ancak son bilgilere göre Forspoken, 2023 yılında oyuncularla buluşacak!

Square Enix tarafından yapılan açıklama, oyuncularda hayal kırıklığı yarattı. Birçok oyuncu, oyunun 2022 sonbaharında piyasaya sürülmesini bekliyordu. Fakat oyunun yapımcı şirketi, yaptığı bir açıklamayla oyunun 2023 yılına ertelendiğini duyurdu.

Forspoken, Ocak 2023’de Piyasaya Sürülecek!

Japonya merkezli oyun geliştiricisi Square Enix, oyun sektörünün en başarılı şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, bir süredir Forspoken üzerinde çalışıyor. Square Enix, 2020 yılında katıldığı bir etkinlikte oyunu “Project Athia” olarak duyurmuştu. Ancak bu etkinlikte şirket, oyunun detaylarını paylaşmamıştı. Bundan dolayı oyuncular, Project Athia olarak tanıtılan oyunun hangi oyun olacağını büyük bir merakla bekliyorlardı.

Bir sür önce Square Enix, bu oyunun Forspoken olacağını doğruladı. Bunun üzerine oyunseverler, oyunun çıkış tarihi beklemeye başladılar. Oyunun yapımcıları, ilk etapta oyunu 2022 yılının sonlarına doğru oyuncularla buluşturmayı hedefliyorlardı.

Bu doğrultuda yapılan planlamaya göre Forspoken, 2022 sonbaharında piyasada yer edinmiş olacaktı. Fakat şirket tarafından yapılan planlamalarda bir değişiklik oldu. Square Enix, yaptığı yeni bir açıklamayla Forspoken’in bilgisayar ve PlayStation 5 sürümlerinin çıkış tarihini 24 Ocak 2023 olarak duyurdu.

Şirket tarafından yapılan bu duyuru, birçok oyuncuda hayal kırıklığı yarattı. Aynı zamanda oyunseverler, oyunun geliştirilme sürecinde bir sorun çıkıp çıkmadığı konusunda meraklanmaya başladılar. Bunun üzerine şirket, oyunun geliştirilme aşamalarında bir sorun olmadığını belirtti.

Square Enix, oyunun geliştirilme sürecinin büyük ölçüde tamamlandığını belirtti. Şirket, kalan zamanda oyunun son ayarlarının yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada Square Enix, ertelemenin sebebini net olarak belirtmedi. Fakat paylaşılan bilgilere göre şirketin oyunculara kusursuz bir oyun sunmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Bu doğrultuda Square Enix, oyunun çıkış tarihini birkaç ay erteleyerek oyunun son ayarlarını aceleye getirmek istememiş gibi duruyor.

Şirket, oyunla alakalı oyuncuları daha fazla merakta bırakmayacaklarını da belirtti. Bu kapsamda Square Enix, yaz boyunca Forspoken ile ilgili çeşitli detayların duyurulacağını açıkladı. Sizler ilk etapta “Project Athia” olarak duyurulan Forspoken hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce Square Enix, oyuncuların beklentilerini karşılayacak bir oyun geliştirebilecek mi? Sizler de büyük bir heyecanla beklenen Forspoken hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gamespot.com/articles/square-enixs-forspoken-delayed-to-2023-for-ps5-and-pc/1100-6505130/?ftag=CAD-01-10abi2f

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.