FIFA 22 Kariyer Modu Bir Sürpriz ile Geliyor

Gün geçmiyor ki FIFA 22 ile ilgili bir haber ortaya çıkmasın. Önce HyperMotion teknolojisini öğrendik. Daha sonrasında oyunun PC sürümünde tek bir bilgisayarda oynanabileceği haberi ortaya çıktı. Bunun hemen ardından da EA limitli kullanım haberini yalanladı. Üstelik tüm bunlar sadece 3 gün içerisinde oldu. Bugün yeni bir haber daha ortaya çıktı. Çıkan haberlere göre FIFA 22 kariyer modu bize ufak bir sürpriz ile gelecek.

EA FIFA 22’de oyuncuların kendi kulüplerini oluşturmalarına izin verecek. Hatta kariyer modunda liglerde yükselmelerine bile olanak sağlayacak.

EA Sports tarafından yapılan basın açıklamasında “Create A Club” yani kendi kulübünü oluştur seçeneği açıklandı. Muhtemel olarak takımın isminden logosuna kadar bir çok detayı içerecek. Fakat EA henüz detaylara ilişkin bir açıklama yapmadı. Yaz boyunca bununla ilgili daha fazla detayların paylaşılması bekleniyor.

EA Sports Geç mi Kaldı?

Kendi kulübünü yaratma imkanı her ne kadar FIFA serilerinde olmasa bile FIFA serilerinin en büyük rakibi olarak bilinen PES oyununda mevcut. PES, Master League moduyla özelleştirilebilir kulüplere sahipti.

Tabii bu imkanı birçok oyunsever kendi oynadıkları oyunların içerisinde görmek istiyor. Belki de bu yüzden FIFA’dan PES’e geçiş yapan bir oyuncu kitlesi de mevcut. EA Sports bu konudaki eksikliğini geç de olsa gidermek istiyor gibi gözüküyor.

Tabii işin içinde EA firması olunca akıllarda da soru işaretleri olmuyor değil. Bir kesim oyunsever FIFA 22 kariyer modu için tam anlamıyla özgürlük sağlayacağını düşünmüyor. İlk aşamada vasat oyuncularla kurulu bir takıma izin vereceği, ardından da kazanılan puanlar doğrultusunda takımı revize edebileceğimiz söylentiler arasında.

EA “tamamen” kendi isteklerimize uygun oyun yapmamız için “5 dolar daha ödemelisiniz” şeklinde bir uyarıda bulunabilir. Buna hazırlıklı olmakta fayda var.

İki firma arasındaki rekabet aslında oyuncuları daha pozitif yönde etkiliyor. Çünkü kendi eksikliklerini gidermek isteyen firmalar oyuna dahil ettikleri yenilikler ile birlikte bizi daha fazla oyun almaktan da kurtarıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde EA Sports cephesinden daha ne gibi haberler çıkacak? Kendi kulübünü oluşturma konusundaki detaylar merak konusu.

Peki siz kendi kulübünüzü oluşturma konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce EA Sports bu konuda geç mi kaldı? Yoksa çok sizin için olmasa da olur dediğiniz bir yenilik mi bu? Düşüncelerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!