Far Cry 3 Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu! Nasıl İndirilir?

Ubisoft’un temel yapı taşlarından birisi olan Far Cry serisinin üçüncü oyunu olan Far Cry 3 kısa süreliğine ücretsiz oldu. Far Cry 3 oyununu ücretsiz olarak alabilmek için yapmanız gerekenleri tek tek anlattık.

Far Cry 6’nın çıkmasına çok az bir süre kala Ubisoft oyunculara bir sürpriz yaptı ve Far Cry 3’ü ücretsiz olarak dağıtma kararı aldı. Bu oyun özellikle Far Cry oynayan oyuncular arasında çok seviliyor. Çünkü çıktığı dönemde piyasayı sallamış hatta yeni bir devir açmıştı. Peki Far Cry 3 nasıl ücretsiz olarak indirilir?

Far Cry 3 Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir?

İlk yapmanız gereken oyunun ücretsiz olarak dağıtıldığı sayfaya gitmek. Açılan sayfada “Select Your Gaming Platform” yazısının altındaki Ubisoft Connect’i tıklayın. Burada sizden Ubisoft Connect hesabınıza giriş yapmanızı istiyor. Eğer bir hesabınız yoksa hemen ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Eğer hesabınız varsa giriş yapmanız yeterli olacaktır. Giriş yapınca aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

far cry 3 ücretsiz indir

Oyunu kütüphanenize eklemek için Ubisoft Connect uygulamasını çalıştırmanız gerekiyor. Eğer Ubisoft Connect bilgisayarınızda kurulu değil ise yukarıdaki ekranda gördüğünüz “Download Ubisoft Connect PC” butonunu tıklamanız gerekiyor. Uygulama bilgisayarınızda kurulu ise “Launch Ubisoft Connect PC” butonunu tıklamanız yeterli.

far cry 3 ücretsiz

Bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra kütüphanenize oyun otomatik olarak eklenecek. Eğer ki oyunu daha önceden satın aldıysanız yukarıdaki gibi iki tane gözükmesi çok normal.

Bu arada belirtmekte fayda var. Oyunu ücretsiz olarak indirebileceğiniz son gün 11 Eylül Cumartesi günü. Geç kalmadan kütüphanenize eklemenizde fayda var.

Far Cry 3 Nasıl Bir Oyun?

Far Cry 3 aslında çıktığı dönemde ortalığı kasıp kavuran bir oyundu. Çünkü bir çok oyunda olmayan özellikler Far Cry 3 içerisinde mevcuttu. Yapısal olarak FPS türünde bir oyun. Hatta daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz “En İyi FPS Oyunları” listesinde de kendisini görebilirsiniz.

2012 yılında piyasaya çıkan oyunda bir grup zengin arkadaşın yaptıkları bir tatil sırasında başlarına gelenler konu ediliyor. Son derece sürükleyici bir hikayeye sahip. Bir yanda içinde bulunduğumuz ada sakinleri bizi kahraman olarak görüyor, bir yandan oyunun kötü karakteri Vaas bizi indirmeye çalışıyor.

Oyunun en güzel yanı o dönemde bir çok oyunda bulunmayan tercih etme şansının bulunması. Spoiler vermeden anlatacak olursak oyunun sonu tamamen size bağlı. Eğer ki oyunu hiç oynama şansınız olmadıysa hemen indirin ve oynamaya başlayın. Oyunun sonunda hangi sonu tercih ederseniz edin diğer sonu mutlaka YouTube üzerinden izleyin. Çok etkileyici iki farklı sona sahip.

Oyuna dair sistem gereksinimlerini de aşağıda görebilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ya da daha iyisiİşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
İşlemci: Intel Core®2 Duo E6700 @ 2.6 GHz veya AMD Athlon64 X2 6000+ @ 3.0Ghz ya da daha iyisiİşlemci: Intel Core i3-530 veya AMD Phenom x2 565
RAM: 4GB RAMRAM: 6GB RAM
Ekran Kartı: 512 Mb DirectX 9.0 Uyumlu Ekran Kartı veya AMD Radeon Hd 2900Ekran Kartı: Nvdia Gtx 480 veya HD 5770 ya da daha iyi bir ekran kartı
Depolama: 15 GBDepolama: 15 GB

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!