Fallout’a Star Wars Modu Geliyor: Devasa Bir Açık Dünya

Oyunları modlayan küçük bir ekip, Fallout’a Star Wars modu getirmeyi hedefliyor. Fallout 76, çıktığı ilk andan itibaren kullanıcıların küçük pürüzlerle karşılaştığı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, öyle gözüküyor ki pürüzlerle oyun geliştiricileri ile birlikte oyuncular da mücadele ediyor.Bethesda, bir süre önce resmi olarak Fallout’a Star Wars modu geleceğini vadetse de, oyuncular daha fazla bekleyememiş gibi gözüküyor. Tank_Girl444 ve Karim Najib tarafından kurulan mod, devasa bir açık dünya Star Wars temasına kapı aralıyor.

Star Wars Open Worlds, hali hazırda hala geliştirilme sürecine devam ediyor. Bununla birlikte ekip mod ile alakalı bir tanıtım videosu yayınlıyor.

Gelen tanıtım videosuna baktığımızda, senaryosuyla ve geniş karakter yelpazesiyle birlikte oldukça iyi bir çalışmanın olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra, izlediğinizde bahsedilen devasa açık dünya özelliğinin ne kadar heyecan verici olacağını anlayabilirsiniz.

Modu oluşturan ekibin açıklamalarına göre, oyunda Star Wars dünyalarıyla birleşen çok sayıda yardımcı NPC olacak. Ayrıca oyuncuların kendileri keşfetmeleri için tasarlanan evrende çeşitli karakter özelleştirmeleri de mevcut olacak.

Karakterini Oluştur, Tarafını Seç ve Keşfet

Yeni Fallout modu hakkında söylenecek en temel cümle herhalde bu olacak. Tasarlanan dünya o kadar büyük ve ayrıntılı ki oyunculara taraflarını seçmeleri için 4 seçenek bile sunulmuş.

Oyuncular, karanlık, aydınlık, gri ve sanal alan olarak 4 yoldan birisini seçerek hikayenin gidişatına yön veriyor. Aynı zamanda oyuncular, özelleştirdiği karakterlerine çeşitli beceriler atayarak onları geliştirebilecek.

Tüm bunlarla birlikte, oyunda işçilik/meslek sistemi de yer alıyor. Aynı zamanda The Mandalorian’dan ilham alınarak eklenen ödül avcılığı sistemi de geliştiriliyor.

fallout star wars modu
Görsel: rispykarim517/ itch.io

Kulağa oldukça inanılmaz gelen bu mod, görseller ve video gelmeden önce tanıtılsaydı muhtemelen bu kadar ilgi çekmezdi. Ancak gelen görsellere baktığımızda, şaşkınlıkla anlatılanların gerçek olacağını görüyoruz. Bu Star Wars hayranı olmayanlar için bile oldukça heyecan verici bir tasarım.

Modun hikayesi, karakterinizin köle tacirleri tarafından kaçırılmasıyla başlıyor. Daha sonra oyuncular bu esaretten kaçmak için çabalarken RPG dünyasına yavaşça adım atıyor olacak.Ne var ki, bu muhteşem mod resmi olmadığından birçok insan Disney’in müdahale etmesinden endişe ediyor. Eğer Disney bu modun hukuki olarak yasal olmadığına karar verirse modun kapanma ihtimali var.

Ancak, Disney’in moda itiraz etmeme gibi bir hakkı da var. Dolayısıyla işler yolunda giderse, en iyi RPG oyunları listemizde olan Fallout serisini Star Wars modu ile birlikte oynayabiliriz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Fallout 76’yı Star Wars modu ile oynamak eğlenceli olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.