Fall Guys: Alışılmışın Dışında Battle Royale Oyunu

En çok konuşulan oyun türlerinin başında gelen Battle Royale furyasına Fall Guys da eklendi. Bu oyun, oynanış tarzı olarak diğerlerinden biraz daha farklı bir yerde. PS4 ve PC’ye çıkan Fall Guys, son günlerde içerik üreticilerinin ve oyuncuların gözdesi haline geldi.

Eğlenceli ve bir o kadar heyecanlı olan Fall Guys, Devolver Digital Games tarafından geliştirildi. Geliştirici ve yayımcı şirketin en büyük başarısı olan Fall Guys, 48 saat içinde 2 milyondan fazla satış yaparak kendisini kanıtladı ve Twitch’de daha ilk günden en fazla izlenen oyunlar arasında yerini almayı başardı aldı.

https://youtu.be/z6UrdUAZ7wM

Fall Guys Oynanış Özellikleri

Fall Guys, 60 kişi ile başlanıp son bir kişi kalana kadar devam eden bir oyun. Oyunda birçok harita var. Oyuncular, bu haritalarda tek başına veya takımlar halinde (bu durum haritaya göre değişkenlik gösterir) yarışarak bir sonraki haritaya geçmeye hak kazanmalı. Son haritaya gelen oyuncular arasında kıyasıya bir mücadele olur ve hak eden bir kişi kazanır.

Oyundaki haritalardan geçmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekli. Her haritanın farklı bir zorluğu var. Bir haritada hareket eden bir rampada ilerleyip yukarıdan gelen meyvelerden kaçarken, bir diğer haritada doğru istikameti bulup boşluğa düşmeden karşıya geçmeniz gerekiyor.

Aşağıda yer verdiğimiz videodan haritalar ve oynanış hakkında görsel olarak bilgi edinebilirsiniz.

Karakterler

Oyun içinde tatlı ve bir o kadar renkli olan karakterlerimizi özelleştirebiliyoruz. Fall Guys oyunculara kupa ve oyun içinde kullanılabilen para vererek bu özelleştirmeyi yapmamıza imkân veriyor. 2 günde bir yenilenen markette karakterimizin alt ve üst kıyafetlerini, ten rengini ve şeklini değiştirebileceğimiz ürünler alınabiliyor.

Abartılmış Bir Oyun mu?

fall guys - karakterler

Önceki Battle Royale oyunlarında görülen, hızlı yükselişten sonra ani düşüşlerin bu oyunda görülmesi zor gibi. Gelen güncellemeler ve yeni gelecek haritalar ile yükselişi uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Oyun yeniliğe açık bir oyun. İnsanların dikkatini sürekli çekebilecek bir konumda. Yıllara meydan okuyan Süper Mario Maker oyunundan alışık olduğumuz custom map (özel harita) özelliğinin geldiğini bir düşünsenize. Oyunda insanların kendi oluşturabileceği haritaların geldiğini düşünmek bile insanı heyecanlandırıyor.

Şu anda oyun Steam ve PS4 platformlarında indirilmeye hazır ve oyuncuları bekliyor. Bu arada oyunun PS Plus ile ücretsiz olarak verildiğini de söyleyelim.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Web teknolojileri ile ilgilenen Jr. Front-end Geliştirici, FPS ve roquelike oyunların meraklısı bir matematikçi.