Facebook için NFT Sergileme Özelliği Duyuruldu!

Son zamanların popüler veri birimlerinden NFT, her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Bu kapsamda teknoloji şirketleri, NFT teknolojisiyle ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. NFT ile ilgili yeni bir hamle de Meta’dan geldi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Meta, bir süredir NFT üzerine çalışmalar yapıyordu. Gelinen son noktada Meta yetkilisi, Facebook için NFT sergileme özelliğini geliştirdiklerini duyurdu!

Şirket, ilk etapta geliştirilen NFT özelliğini sınırlı sayıdaki kullanıcılarıyla buluşturacak. Ancak ilerleyen dönemlerde platformda yer alan NFT özelliğinin daha çok kullanıcı tarafından kullanılabilir olması beklenmektedir. Bu sayede platform yetkilileri, geliştirdikleri özellik üzerinden platformun aktifliğini artırmayı hedefliyorlar.

Facebook Kullanıcıları için NFT Sergileme Özelliği Geliştirildi!

Facebook geliştiricileri, platformu güncel ve modern hale getirmek için çeşitli özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda geliştiriciler, kullanıcıların aktiflik durumunu artıracak çeşitli özellikler geliştirmeye çalışıyorlar. Şirket yetkilileri, şimdi de NFT ile ilgili yeni bir özelliği kullanıcılarına sunduğunu açıkladı.

Facebook tarafından geliştirilen yeni NFT özelliği sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden dijital koleksiyonlarını sergileme imkanına sahip olacaklar. NFT ile ilgilenen kişiler için oldukça kullanışlı olacak olan bu özellik, şimdilik kısıtlı bir grup üzerinde deneniyor. Facebook yetkilileri tarafından ulaşılan bilgilerde bu özelliğin tüm kullanıcılarına sunulup sunulmayacağını yer almıyor.

Ancak bilindiği üzere Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda Meta’nın NFT ile ilgili özellikler üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bundan dolayı araştırmacılar, Facebook tarafından geliştirilen NFT özelliğinin önümüzdeki günlerde daha çok kullanıcıya sunulacağını belirtiyorlar.

Facebook için geliştirilen NFT özelliği, dijital ürünlerin sergilenmesini sağlayacak. Bunun yanı sıra kullanıcılar, sergilenen dijital ürünlere yorum yapabilecekler. Ayrıca dijital ürün sahipleri, sergilemek istedikleri ürünlere bilgilendirici içerikler ekleyebilecekler. Bu kapsamda Facebook’un NFT sergileme özelliği, NFT ile ilgilenen kişiler için oldukça faydalı olacaktır diyebiliriz.

Platforma eklenen NFT sergileme özelliği, şimdilik Ethereum ve Polygon tabanlı NFT’leri destekliyor. Ancak ulaşılan bilgilere göre özelliğin yakın zamanda Solana ve Flow tabanlı NFT’leri de destekleyeceği belirtiliyor. Böylece Meta, Facebook için geliştirmiş olduğu bu özelliği daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışacak. NFT sahiplerinin ürünlerini sergilemek için Facebook’u kullanıp kullanmayacakları ise merak konusu.

Sizler Meta tarafından geliştirilen ve duyurulan NFT özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik, Facebook’un aktifliğini artırabilecek mi? Sizler de Meta yetkilisi tarafından tanıtılan NFT sergileme özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/meta-nft-facebook-test-133049681.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.