Epic Games Hile Önleme Hizmetlerini Geliştiricilere Sunuyor

Epic Games, hile konusu başta olmak üzere bünyesinde bulunan oyunlar için yeni bir avantaj getiriyor. Ayrıca, sesli sohbet de yeni hizmetler arasında yer alıyor. Buna ek olarak, oyun geliştiricileri bu özellikleri ücretsiz olarak kullanabilecek.

Oyun endüstrisinde hile karşıtı yazılımlar günden güne önem kazanıyor. Aynı zamanda her geçen gün oyuncu kitlesini büyüten Epic Games için de böyle bir yazılım oldukça gerekli gözüküyor.

Tüm bunlardan dolayı, Epic Games hilelerin önüne geçmek ve önlemek için düğmeye bastı. Çevrimiçi hizmetlerini geliştiricilere ücretsiz bir şekilde açan Epic Games, platformundaki oyunların daha başarılı olması için uğraşıyor.

Fortnite için geliştirilen yazılım, diğer geliştiricilerin kullanabileceği bir araç seti haline getiriliyor. Epic’in bünyesindeki tüm oyunları kapsayan bir yazılım geliştirmesi, hile sorununu çözmek için büyük bir adım atıldığı anlamına geliyor.

Epic Games Fortnite Hile
”Hangi Oyun En Çok Hileci Bulunduruyor? Anketi” – PCMag

Bir süre önce, yapılan bir araştırmaya göre Fortnite ”en çok hile yapılan oyun” olarak karşımıza çıktı. İkinci sıradaki Overwatch’ı bile üçe katlayan Fortnite, hilecilerle büyük bir dert içindeymiş gibi gözüküyor.

Elbette ki, yazılımın kısa süre içinde hile sorununa kesin bir şekilde çözüm bulmasını bekleyemeyiz. Yine de Epic Games’in bu sorun için adım atmış olması oyuncuları bir nebze de olsa rahatlatacak gibi.

Bir diğer yenilik de sesli iletişim özelliğiydi. Bu ilk olarak Fortnite’da kullanılan bir hizmetti. Ancak artık diğer oyunlar için de kullanıma açılacak olan özellik, oyuncuların daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olacak.

Sesli iletişim özelliği sayesinde, maç sırasında ve lobilerde kimliği doğrulanmış oyuncular sesli iletişim gerçekleştirebilecek. Bu da, oynanışın daha kolay ve akıcı olacağı anlamına geliyor.

Epic Games Oyunları Hakkında Detaylar

Epic Games, milyonlarca dolar masraf çıkarabilecek bir hizmeti geliştiriciler için ücretsiz hale getirdi. Daha iyi bir platform olmak için aktif bir şekilde çalışan Epic Games; günümüzde belirli aralıklarla oyunculara ücretsiz oyun dağıtıyor.

Aynı zamanda Epic Games bünyesindeki oyunlarda 500 milyondan fazla kullanıcı hesabı mevcut. Fortnite, Rocket League ve Epic Games Store’da kullanılan hesapların sayısı her geçen gün artıyor.

Daha geçen yıl bu zamanlarda Epic Games 350 milyon civarı kullanıcısı olduğunu açıklamıştı. Dolayısıyla, Epic Games kullanıcı hedeflerine ulaşıyor demek mümkün.

Sizce Epic Games hile karşıtı uygulamasıyla çözüm sağlayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.