EA’den FIFA 22 Oyunu İçin Geri Adım!

14 Temmuz tarihinde sizlere FIFA 22 Sadece Tek Bilgisayarda Kullanılabilecek! isimli haberimizde PC kullanıcıları için maalesef bir kötü haber paylaşmıştık. Bu habere göre oyunu Steam’den satın alacak olan oyuncuları üzücü bir “not” karşılıyordu. Bu notta, oyuncuların FIFA 22’yi tek bir bilgisayara yükleyebilecekleri yazıyordu. Fakat bugün EA’den FIFA 22 oyunu için geri adım geldi.

Birkaç gün önce FIFA 22 HyperMotion teknolojisini içeren oyunu ile ilgili bir video paylaştı. Bu teknoloji gerçek dünya görüntülerini resmen oyuna aktaran çok başarılı bir adımdı.

Fakat bu duruma PC kullanıcıları sevinemedi. Çünkü bu teknolojinin sadece PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Stadia dahil olmak üzere yeni nesil sistemlerde mevcut olacağı duyuruldu. Yani EA, PC kullanıcılarını resmen yok saydı.

Bu haberden iki gün sonra EA tarafından Steam’e “düşülen not” bilgisayar kullanıcılarına adete bir yumruk daha savurdu. Sosyal medyada kullanıcılarının ciddi tepkisi ile karşılaşan EA sonunda geri adım atmaya karar verdi.

Beklenen Açıklama Geldi

EA tarafından Eurogamer’a yapılan açıklamaya göre bilgisayarlarda oyun için tek aktivasyon limiti olmayacak. Açıklamada EA yetkilileri “Steam üzerinden PC’de FIFA 22 oyunu için tek bir makine sınırı olmadığını onaylayabiliriz. Bu bir hataydı fakat bu hatayı düzelttik. Karışıklık için özür dileriz. Ayrıca topluluğumuza da hatayı fark ettikleri için teşekkür ederiz.” dedi.

Steam’de daha önceden tat kaçıran o not da değişti. Artık oyunun sayfasında böyle bir açıklama bulunmuyor. Aslına bakarsanız bu EA için çok doğru bir karar olduğunu belirtmek gerek.

Korsan oyunların önüne geçmek isterken bir yandan iki bilgisayarı olanları, bir yandan da sistem güncellemesi ve anakart değişikliği yapmak isteyenler bu aktivasyon limitinden etkilenecekti.

EA her ne kadar kullanıcılarına hatayı fark ettikleri için teşekkür etse de bunun aslında bir geri adım olduğu belli. Çünkü hem tek makine limiti, hem HyperMotion teknolojisinin olmaması hem de Standard sürüme yeniliklerin gelmeyecek olması, PC kullanıcıları tarafının oyundan uzaklaşmasına neden olacaktı. Belki bu hamle ile satışlarını biraz daha hedefledikleri noktada koruyabilirler.

FIFA 22 oyunu - teknolojiorg

Şimdi PC kullanıcılarının aklında tek bir soru var; ilerleyen günlerde HyperMotion teknolojisi oyunun PC versiyonuna da gelir mi? Açıkçası bu durum çok olası gözükmüyor. Belki ilerleyen günlerde EA’den bununla ilgili de bir açıklama gelir. Konu ile ilgili bütün gelişmelerin takipçisi olacağız.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!