Dünyaya Yardım Edebileceğiniz İnternet Siteleri

İnternette dolaşırken, herhangi bir ekstra çaba göstermeden dünyaya fayda sağlamak istemez misiniz? Sizin için bir tık ile ücretsiz olarak dünyadaki insanlara, hayvanlara veya çevreye sponsorlar aracılığıyla bağış yapabileceğiniz 5 internet sitesini inceledik. İşte dünyaya yardım edebileceğiniz internet siteleri.

Freerice

Freerice
Freerice

Küresel açlık, en acil sosyal sorunlardan birisi, evinizde bilgisayar kullanırken bile bunu çözmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Freerice, size çeşitli kategorilerden eğlenceli sorular çözerken dünyadaki ihtiyaç sahiplerine pirinç bağışında bulunan ücretsiz bir internet sitesi. Sitenin sponsorları doğru yanıtladığınız her bir soru için 10 pirinç tanesinin eşdeğerini bağışlıyor. WFP (World Food Program) bağışlanan bu parayı Afrika gibi en çok ihtiyaç duyulan bölgelerde hayat kurtarmak için kullanıyor. Şu anda her ay yaklaşık 620.000 kişi Freerice’da oyun oynuyor ve bugüne kadar yaklaşık 1.39 milyon dolar değerinde pirinç toplanmış durumda. 

Siz de genel kültürünüzü geliştirmek istiyorsanız bu Freerice sitesinde oyun oynayabilir aynı zamanda dünyadaki açlık sorununu çözmek için yardım edebilirsiniz.

GreaterGood

GreaterGood
GreaterGood

GreaterGood, kendini insanların, hayvanların ve gezegenin sağlığı ve refahını iyileştirmeye adamış bir hayır kurumu. Şu ana kadar 12 tane kendi projesinin yanında dünyadaki birçok projeye de yardımcı olan kuruluş 250 milyon dolar kadar bağış topladı. Sayfaya giriş yaptığınızda üst kısımdan ‘’click to give’’ seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza destek olabileceğiniz proje seçenekleri çıkıyor. Siz bu projelere her tıkladığınızda sitenin sponsorları sizin için bağış yapıyorlar. Açlığa çözüm bulmak, hayvanlara yardım etmek veya şeker hastalığına sahip insanlara yardımcı olmak için sadece tıklayarak ücretsiz bir şekilde yardımınızı yollayabilirsiniz.

Freekibble

Freekibble
Freekibble

Bugün, Freekibble internet sitesi, 157 ülkeden günlük 500.000’den fazla hayvan sever ziyaretçiyle yüz binlerce hayvanın beslenmesini ve bakılmasını sağlıyor. Ücretsiz olan sayfaya girdiğiniz zaman önünüze bir soru çıkıyor. Soruyu doğru da bilseniz yanlış da bilseniz Freekibble sitesi sizin için barınaklara mama ve bakım eşyaları bağışlıyor.

Brother Earth

dünyaya yardım edebileceğiniz internet siteleri
Brother Earth

Brother Grup kurulduğundan bu yana, çevre üzerindeki yükü azaltmaya ve dünya çapında çevre sorunlarını çözmeye kararlı bir şekilde bu gezegenin önündeki 100 yılı daha iyi yapmak için çalışıyor. 

Şirket, sadece çevre üzerindeki yükü azaltmak değil, aynı zamanda çevreyi koruma faaliyetlerine de doğrudan çaba gösteriyor. Brother’ın dünyanın dört bir yanındaki çalışanları, çevreyi koruma faaliyetlerinde ilerlemek için yerel toplumlarla işbirliği yapıyor. Şirketin kurduğu dünyaya yardım edebileceğiniz internet siteleri içinden Brother Earth sitesinde ‘’Click for the Earth’’ seçeneğine tıkladıktan sonra yukarıdaki resimde de görebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Desteklemek istediğiniz projeyi seçtikten sonra sadece tıklamanız yeterli. Sizin için ücretsiz olan bu işlem sonrasında şirket sizin adınıza seçtiğiniz projeye yaklaşık 1 cent bağışta bulunuyor.

SHOP for your CAUSE

SHOP for your CAUSE

SHOP for you CAUSE, size bağış yapacağınız çeşitli projeler sunan bir web sitesi. Sadece tıklayarak bağış yapabileceğiniz gibi, eğlenceli vakit geçirmek isterseniz çeşitli mini sınavlardan birine girebilir ve onu çözerken de bağış yapabilirsiniz. Seçtiğiniz projeye her tıklamanız o projeye yaklaşık 2 cent bağışlanmasını sağlıyor. Bu internet sitesi sayesinde şu anda çok sayıda projeye yaklaşık olarak 257 bin dolar bağışlanmış durumda.

free the OCEAN

dünyaya yardım edebileceğiniz internet siteleri
free the OCEAN

Plastik kirliliği acilen önüne geçilmesi gereken ve tüm dünyayı etkileyen dev bir sorun. Her yıl okyanuslarda, plastik yüzünden yaklaşık 100 milyon hayvan ölüyor. Bu sorunu çözmek için bütün insanların biraz sorumluluk alması gerekiyor. Siz de kirliliğin değil çözümün bir parçası olmak isterseniz atacağınız küçük adımlarla dünyaya yardımcı olabilirsiniz. free the OCEAN sitesi her bir ücretsiz tıklamanızla denizlerden bir plastik çıkarma sözü veren bir internet sitesi. Siteye giriş yaptığınız zaman sizi bir soru karşılıyor. Cevaplaması maksimum 30 saniyenizi alacak bu soruyu cevaplamanız halinde bağışınız sponsorlar aracılığıyla kuruluşa ulaştırılıyor. Free the OCEAN sitesi sayesinde şu anda 9 milyondan fazla plastik okyanuslardan temizlenmiş durumda.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.