DogGO App Üçüncü Senesini Kutluyor!

Köpek sahiplerinin en büyük sorunlarından biri köpeğini düzenli olarak gezdirmeye vakit bulamamasıdır. İşte burada, hem evcil hayvanların ihtiyacını karşılayan hem de sahiplerini bu dertten kurtaran online köpek gezdirme hizmeti DogGO devreye giriyor!

DogGO, evcil hayvan sahiplerine aradıkları güvenli hizmetleri sunmak ve bu hizmetleri ulaşılabilir hale getirmek amacıyla Aralık 2017’de kuruldu. Uygulama üzerinden verilen güvenli hizmetlerle zaman içerisinde büyüme gösteren DogGO, üçüncü senesine girdi.

Tüm İstanbul’da Evde Bakım Hizmeti

İstanbul içerisinde teorik ve pratik oryantasyondan geçen 2500 adet DogGO Walker ve bakıcı yer alıyor. Köpek gezdiricileri genel olarak, üniversite öğrenimine devam eden, köpekleri çok seven ve evcil hayvan besleyen kişilerden oluşuyor.

DogGO, köpek gezdirmenin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini öncelik olarak belirliyor. Walker adaylarıyla birebir tanışıp, adaylara DogGo University adını verdiği online kursu sağlıyor. Sonrasında, adayları oryantasyona tabi tutarak gezdirme hizmeti için pratik yapmalarına olanak tanıyor. Uygun görülen DogGO Walkerlar oryantasyon sonucunda sınıflandırılıyor. Walkerlar, dostlara hizmet vermeleri için sisteme giriş sağlıyorlar.

İlk gezdirme hizmetlerinde ücretsiz gerçekleştirilen bir tanışma yürüyüşü seçeneği sunuluyor. Bu sayede hem köpeğin alışkanlıklarını deneyimleniyor hem de en uygun DogGO Walker ile eşleştiriliyor. Aynı zamanda sunulan bu opsiyon, köpek ailesinin DogGO’yu yakından tanımasına olanak sağlıyor.

DogGO, Köpek Ailelerine Yardım Etmeyi Hedefliyor

Acil bir durum karşısında sunduğu anlık köpek gezdirme seçeneği sayesinde 1 saat içerisinde hizmet sağlayabiliyor. Planlı gezdirme hizmeti ile de belirli bir gün ve saat için seçenek sunuluyor. Ayrıca, paket hizmetler ile dostunun bir düzene sahip olmasını isteyen aileler içinde seçenekler mevcut.

Tüm bunların yanında uygulama üzerinden GPS takibi, anlık fotoğraf talep edebilme gibi özellikleri ailelerle buluşturuyor. Kaka ve çiş pinleri ile köpek sahibine köpeğinin sağlığıyla ilgili önemli bir veri olan tuvalet durumu da paylaşılıyor. Yürüyüş sonunda, yürüyüş raporu ile gezdirmenin detaylarını da iletiyor.

Herhangi bir seyahat, taşınma, hastalık vb. durumlarınızda dostlarınızı bırakma sorunlarınız da çözümleniyor. Tüm bunlara ek olarak DogGO, köpeğinizin uyanmasından uyuyana kadar tüm süreci bildirimler vasıtasıyla sizinle paylaşıyor.

Hizmet ihtiyacınıza uygun şekilde tasarlanan DogGO, Köpek Ailesi Evinde Bakım ve Bakıcı Evinde Bakım olarak iki seçeneğe ayrılıyor.

Kullanıcılar, aday olarak listelenen bakıcılar arasından kendi seçimlerini gerçekleştiriyorlar. Bu kişiler, Walker olduktan sonra bakıcı adayı olabilmek için ayrı bir oryantasyon eğitiminden geçiyorlar.

DogGO-Walker

DogGO, Yürüyüş Gelirleriyle Sosyal Sorumluluk Projelerini de Destekliyor

Platform, sosyal sorumluluk projelerinin ilk adımını Ekim 2018’de gerçekleştirdi. Bu projede Kadıköy Belediyesi Barınağı ile beraber barınak köpekleri için Köpek Aktivite Alanı açıldı. Bir sonraki, hedeflerinden sahiplendirme sitesi BuradaKuyrukVar, 4 Ekim 2020 Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde hayata geçti.

BuradaKuyrukVar, evinde bir dost isteyip bunu çeşitli soru işaretleri sebebiyle yapamayan bireyleri güvenilir teşvik paketleriyle cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Barınaktan sahiplenme kültürünü yayarak doğru hayvansevere doğru bir dost sahiplendirmeyi hedefliyor.

Site, barınaklardan alınan köpek profillerini çeşitli filtrelerle yayımlıyor. Aynı zamanda, Amerika ve Avrupa’daki barınaktan sahiplendirme sistemini uyarlamayı hedefliyor. Sahiplendirme sitesinin ortaya koyduğu iki büyük fark var. Birincisi, kontrollü profillerle sahiplendirme takip sürecini sıkı tutmak. İkincisi ise teşvik paketleriyle zamansal ve maddi açıdan soru işaretleri olan hayvanseverlerin cesaretlendirilmesini sağlamak.

Sahiplenme Kültürünün Tüm Türkiye’de Yayılması Hedefleniyor

DogGO’nun proje sahibi olarak öncülük ettiği teşvik paketleri, alanında başarılı markaların ürünlerinin ücretsiz veya büyük indirimlerle, sahiplenen kişilere ulaştırılması şeklinde gerçekleşiyor. Tam da bu şekilde, tüm hayvanseverlerin cesaretlendirilmesi öngörülmekte. Uzun vadede de sahiplenme kültürünün tüm Türkiye’de yayılması hedeflerinin arasında.

BuradaKuyrukVar.com, yakında çeşitlendireceği profiller ve destek paketleriyle hayvanseverlerin uğrak noktası olmayı planlıyor.

Zamansal veya anlık ihtiyaçlara sahip köpek ailelerine hizmet veren DogGO, yakında kreş ve eğitim gibi diğer hizmetlerini de kullanıcılara sunacak. Aynı zamanda diğer evcil hayvanlara da hizmet vermeye başlayacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.