Demon’s Souls Remake PC için Gelecek mi?

Sony PS5 tanıtımında görücüye çıkan Demon’s Souls Remake oyunun, PC platformuna da geleceği belirtilmişti. Kotaku’nun haberine göre, Demon’s Souls Remake oyununun yapımcısı, yaptığı açıklamada bunun yanlış bir duyuru olduğunu ve oyunun sadece PS5 için çıkacağını belirtti. Fakat oyuncuların düşünceleri farklı yönde. Hala çoğu kişi, Demon’s Souls Remake’in diğer Playstation’a özel oyunlar gibi PC için çıkacağını da düşünüyor.

Demon’s Souls Remake PC Üzerinden Oynayabilecek miyiz?

Demon’s Souls Remake PC Üzerinden Oynayabilecek miyiz? sorusuna vereceğimiz cevap PS5 sunumundan sonra olumlu ve oldukça netti. Tanıtım sonrasında gelen “hatalı duyuru” açıklaması ise bu sorunun cevabını olumsuza çevirmiş durumda. Bilindiği üzere Sony’nin özel oyunların PC’ler için çıkmasında firma için sorun olmazken, Demon’s Souls Remake için işler farklı olacağa benziyor. Bu arada, çoğu oyuncuya göre Sony gibi büyük bir şirketin böyle bir hatayı tanıtım amaçlı, kasıtlı olarak yaptığı düşünülüyor.

Sony, Demon’s Souls Remake PC için Gelecek Açıklamasını ‘İnsan Hatası’ Olarak Değerlendirdi

Birçok insan Demon’s Souls Remake tanıtımında PC’ye de gelecek yazısını görünce oldukça şaşırmışlardı. Ancak bu uzun sürmedi. Çünkü Sony oyunun tanıtım videosuna Youtube’da yer verdiğinde PC’ye de çıkacağına dair herhangi bir yazı yoktu. Hemen ardından Sony yaptığı açıklamada oyunun PC’ye gelmeyeceğini ve PS5 özel oyunu olarak çıkacağını açıkladı. Bunun oyuncuların ilgisini PS5 üzerinde tutmak için yapılan bir hata olduğu düşünülüyor.

Demon’s Souls Remake PC Oyun İçi Görüntüsü
Demon’s Souls Oyun İçi Görüntüsü

Demon’s Souls Remake için Oynanış Videosu Yayınlandı

PS5 sunumunda yayınlanan Demon’s Souls Remake için olan oynanış videosu yeni nesil konsolda olacak oyunların ne kadar detaylı grafiklere sahip olacağını bir kez daha gösterdi. Oyunun önceki haline göre yapılan değişiklikler de oldukça etkileyici bulundu. İlk çıkışını PS3 ile yapan oyun, o zamanlarda birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Bu oyunun yeniden yapılması ve PS5’e özel bir oyun olarak gelmesi oyunun hayranlarını heyecanlandırdı. Oyunun oynanış videosu ise şöyle:

Demon’s Souls Oynanış Videosu Yayınlandı

Hangi Sony PlayStation Oyunları PC’ye de Geldi?

Son olarak Horizon Zero Dawn ve Death Stranding’in PC oyuncularına sunulmasıyla birlikte, büyük bir beklenti olarak The Last of Us 2 oyununun da PC platformunda çıkış yapması bekleniyor. PC’ye gelen oyunların oldukça ilgi görmesinden dolayı, Sony PS5 ile birlikte gelecek oyunları da PC platformunda çıkarma ihtimali oldukça yüksek. Bundan dolayı, oyuncular Demon’s Souls oyununun gelmesini dört gözle bekliyorlar diyebiliriz.

Demon’s Souls Remake PC
Demon’s Souls PC

Demon’s Souls Remake Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak?

Demon’s Souls oyunu PS5’în çıkış tarihi olan 12 Kasım 2020’de raflardaki yerini alacak. Oyun Standart ve Digital Deluxe olarak iki farklı sürüm ile çıkacak. Standart sürüm olan oyun 70 dolar gibi bir fiyatla çıkış yapıyorken, Digital Deluxe versiyonu 90 dolar olarak çıkış yapacak. Böylece üst seviye oyunlarda olan 60 dolar etiketi oyun fiyatlarındaki artış ile 70 dolar bandına ulaştı. Oyunun Türkiye fiyatı ise 600-700 TL arasında bekleniyor. Siz de birçok oyuncu gibi Demon’s Souls Remake oyununu bekliyor musunuz? Oyunun oynanış videosu sizi tatmin etti mi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.