Dead Space Remake için Tarih Verildi!

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden Dead Space, Remake versiyonu ile 2022 yılında karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

İlk olarak 2008 yılında karşımıza çıktı Dead Space. EA Redwood Shores’un geliştirdiği oyun Electronic Arts tarafından yayınlandı. Hemen ardından 2011 yılında ikinci ve 2013 yılında ise üçüncü oyunu çıktı.

Bugünlerde ise oyunun fanları artık bir “remake” versiyonu istediklerini dile getiriyorlar. Electronic Arts ise bu isteklere tepkisiz kalmadı. Zaten EA oyunları içerisinde Dead Space serisi her zaman en iyiler listesinde yer almıştır. Bu nedenle bir Dead Space Remake oyununu görmemiz muhtemeldi.

Son günlerde çıkan dedikodulara göre Dead Space Remake önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak. Tabii bir erteleme söz konusu olmazsa. Fakat Electronic Arts henüz bununla ilgili bir lansman ya da tanıtım yapmadı.

VentureBeat editörlerinden Jeff Grubb konu ile ilgili olarak EA’e ulaştı ve oyunla ilgili bilgi almak istedi. EA’in sözcüsü ise kendisine “Oyun için bir çıkış tarihi paylaşmadık ve mevcut söylenti ve spekülasyonlara dayalı herhangi bir yorumumuz yok. Ama insanların oyun için heyecanlı olduklarına sevindik!” dedi.

Jeff Grubb, buna karşılık ekibin 2021’in sonundan bir süre önce, muhtemelen The Game Awards’da Dead Space’in yeniden yapımıyla ilgili ayrıntıları paylaşacağını söyledi. En kötü ihtimalle ise bir YouTube videosu ile karşılaşacağız gibi gözüküyor.

Dead Space Remake, Bir Yeniden Yapımdan Fazlası Olabilir

Daha önce Grubb, oyunun aslında bir karışım olacağını ve “birden fazla oyundan öğeler içereceğini” bildirmişti. EA’in açıklamasına göre, yeni Dead Space hayranlara “gelişmiş bir hikaye, karakterler, oyun mekaniği ve daha fazlasını” verecek. Aslında bu birkaç Dead Space oyununun özelliklerini doğruluyor gibi görünüyor.

Orijinal Dead Space yaratıcısı Glen Schofield şu anda yeni oyunu The Callisto Protocol üzerinde çalışıyor. Ayrıca Assassin’s Creed Valhalla’nın oyun yönetmeni Eric Baptizat’ın yeni Dead Space’in yapımını yönettiği ortaya çıktı. Buna ek olarak EA Motive, UX direktörü Dino Ignacio da dahil olmak üzere orijinal oyunun bazı geliştiricileriyle sözleşme imzaladı.

Son olarak çıkan haberlere göre Dead Space Frostbite oyun motorunda yapılıyor. Oyun PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye gelecek gibi gözüküyor.

Bakalım Electronic Arts planladığı şekilde ilerleyebilecek mi? Oyun dünyasında birçok oyuncu Dead Space Remake’i bekliyor. Ve gelecek bir erteleme haberi oyuncular açısından oldukça kötü olur.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!