Cisco, Yeni Webex Özelliklerini Tanıttı

İnsanlar, pandemiyle birlikte görüntülü arama sistemlerini çok fazla kullanmaya başladılar. Cisco Webex, son zamanlarda popülerleşen bir görüntülü arama sistemi. Şirket, kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte daha çok yeni özellik geliştirmeye başladı. Hatta Cisco, şimdi de yaptığı yeni bir duyuruyla yeni Webex özelliklerini tanıttı.

Görüntülü arama sistemleri pandemiyle birlikte hayatlarımızın vazgeçilmez parçaları oldular. Hatta bu sistemler gelecekte de çok sık kullanılacaklar diyebiliriz. Bu yüzden de görüntülü arama platformları, yeni özellikler geliştirirken geleceği de düşünüyorlar.

Cisco Webex, görüntülü toplantılar, arama, mesajlaşma gibi hizmetlerin bulunduğu bir platform. Cisco, bu hizmetlerin pandemiden sonra da insanların hayatlarında bulunacağını düşünerek Webex için yeni özellikler geliştirdi. İşte Webex için geliştirilen yeni özellikler:

Ses ve Kamera Zekası

Cisco, My Voice Only adında bir özellik geliştirdi. Bu özellik sayesinde toplantıdaki katılımcılar, ana konuşmacıya odaklanabilecekler.

Çünkü özellik, arkadan gelen gürültüleri, sesleri engelleyerek ana konuşmacının sesinin öne çıkmasını sağlıyor. Bu özellik Ağustos 2021’de tüm dünyada kullanılabilir olacak.

Bunun dışında Cisco, kamera için de bir özellik geliştirdi. 2021 yılının başında duyurulan People Focus, toplantıda bulunan tüm katılımcıları aynı çerçeveye yerleştiriyor.

Böylece toplantıda bulunan herkes görünebilir olacak. Bu özellik de önümüzdeki günlerde dünyadaki tüm Webex kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Güvenlik Güncellemeleri

Herhangi bir iletişim platformunda güvenlik oldukça önemli bir konudur. Cisco, bu konuda müşterilerini olabildiğince memnun etmeye çalışıyor.

Webex kullanıcılarının mesajları ve toplantıları uçtan uca şifreli. Bunun dışında platformda uçtan uca kimlik doğrulaması da mevcut.

Cisco, şimdi ise gizli bilgileri otomatik olarak bloke edip kaldıracak olan bir özelliği duyurdu. Ayrıca Avrupa’da bulunan Webex kullanıcıları, içeriklerini Avrupa’da saklayıp işleyebilecekler.

Cisco-Webex-gorusme

Dinleyici Etkileşim Araçları

Toplantı platformlarında toplantı sahibi kadar dinleyicilerin de etkileşim içinde olması toplantının verimliliğini artırıyor. Bundan dolayı Cisco, yeni dinleyici etkileşim araçlarını da duyurdu.

Artık Webex kullanıcıları, dinleyici oldukları toplantılarda anket, quiz ve soru-cevap gibi araçlardan faydalanabilecekler.

Cisco, kullanıcılarına daha iyi hitap edebilmek adına Webex’in logosunun ve kurumsal kimliğinin yenilendiğini de açıkladı.

Bunun dışında şirket, Webex Suite adında iş mesajlaşmaları, toplantı, çağrı, anket ve etkinlik özelliklerinin bulunduğu hibrit bir çalışma paketini de tanıttı.

Pandemiyle birlikte artık gelecekte hibrit etkinliklerin yapılacağını da söyleyebiliriz. Cisco, bu konu hakkında da bazı çalışmalarının olduğunu açıkladı. Hatta şirket, bu çalışmalar kapsamında Socio’yu satın aldığını duyurdu.

Socio, bir sosyal medya platformu. Platformun kullanıcıları, akıllı cihazlarını sallayarak yeni bağlantılar kurabiliyorlar.

Cisco-Webex

Cisco, Webex Desk serisiyle iş yerinde ve evlerde bulunan masalara uygun, iş insanlarının işlerine yarayabilecek cihazlar geliştiriyor. Şirket, bu cihazların seslerle komut alabilmesini sağlayacak Webex Assistant Skills platformunu da duyurdu.

Sizler Cisco tarafından geliştirilen yeni Webex özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.