Cisco WebEx için Slido Firmasını Satın Alıyor

Teknoloji devi Cisco bugün gerçekleştirdiği bir duyuru ile Slido firmasını satın aldığını açıkladı. Video konferans uygulamaları pazarında lider olan Zoom karşısında WebEx uygulaması ile hayatta kalmaya çalışan Cisco, Slido firmasını bünyesine dahil ederek video konferans uygulamasını geliştirmek için modern çözümler kullanacağının sinyalini de verdi.

Slido Nedir?

Slido uygulaması Türkiye’de çok fazla kullanılmayan bir uygulama olmasına rağmen toplamda 7 milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Slido uygulaması video konferanslar için soru-cevap ve anket çözümleri ile 2013 yılında bu yana iş dünyasının önemli organizasyonlarında yer almıştır.

Slido, kalabalık konferanslarda soru-cevap sürecini kolaylaştırması ile tecrübe eden kullanıcılar tarafından oldukça iyi not almayı başarmış bir servistir.

Soru-cevap modülünün çalışma mantığı oldukça basit; katılımcılar soru havuzunun içerisine sorulmasını istediği soruları yazıyor. Soru havuzu kullanıcıların oylamalarına açık bir şekilde konferans süresince duruyor. Oy fazlalılığına göre de sorular konuşmacılara moderatör tarafından yöneltilebiliyor.

Cisco WebEx Nedir?

Cisco WebEx, 1995 yılında WebEx adı ile Subrah Iyar ve Min Zhu tarafından geliştirilen bir video konferans uygulamasıdır. 15 Mart 2007 tarihinde Cisco Systems tarafından 3.2 milyar dolara satın alınarak Cisco WebEx adı ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Cisco WebEx uygulaması ücretsiz olarak kullanıcılara 50 dakikalık görüşme imkanı sunmaktadır. Ücretli kullanıcıları ise 24 saatlik görüşmeler gerçekleştirebilir.

Slido Uygulamasının Geleceği Ne Olacak?

Cisco WebEx firma temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre; Slido aynı şekilde operasyonlarına devam edecek. Sadece Slido özellikleri WebEx uygulamasının içerisine doğal özellikler olarak entegre edilecek.

Slido uygulamasının, bağımsız bir uygulama olarak kullanıcılar için değerinin farkında olduklarını belirten Cisco WebEx firması, Slido uygulamasının Zoom, Google Meetings ve Microsoft Teams uygulamaları ile entegre olarak çalışmaya devam edeceğinin de bilgisini paylaşmış durumda.

Cisco WebEx Güçlenmeye Devam Ediyor

Video konferans uygulamaları pazarında %17.22’lik payı ile üçüncü sırada yer alan Cisco WebEx, Slido uygulamasını bünyesine dahil ederek kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almaya başladı.

Satın almanın tamamlanması için 2021 yılı Mayıs ayı gösterilen Slido uygulamasının yanı sıra, Cisco WebEx firması müşteri deneyimi ve iletişimi alanında servis sağlayan IMImobile firmasını da satın aldığını açıkladı.

Aldığı kararlar ile Cisco WebEx, video konferans sektöründeki yerini güçlendirmek istiyor. 2020 yılının sonunda doğru güzel adımlar atan Cisco WebEx bakalım 2021 yılında pazar payında biraz daha büyüyebilecek mi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.