Çevrimiçi Kullanılabilen 7 Eğlenceli Yapay Zeka Aracı

“Eğlenceli yapay zeka” ifadesi sektörde genellikle çok sık duyulmayan bir ifadedir. Yapay zeka her zaman, üst düzey hesaplama veya veriye dayalı optimizasyon gibi karmaşık gerçek dünya sorunlarını çözmek için ortaya çıkan devrim niteliğinde bir teknoloji olarak görülmüştür. Bununla birlikte, bu teknolojiyi sıradan bir insana veya çocuklara erişilebilir kılan bir çok eğlenceli yapay zeka uygulaması vardır. Bu AI araçları sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara bu teknolojinin iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlar. Bu yazımızda ise, çevrimiçi kullanılabilen 7 eğlenceli yapay zeka aracını listeledik.

X Degrees of Separation

X Degrees of Separation

Google’ın geliştirilmiş olduğu X Degrees of Separation uygulaması veri tabanında birçok sanatsal çalışmayı barındırmakta. Uygulamayı kullanmak için 2 resim seçmeniz gerekir. Siz resimleri seçtikten sonra uygulama GANs ağlarını kullanarak ilk resme benzer resim üretir. Ardından ürettiği bu resme benzer başka resim üretir. Bu 4-5 adımlık görsel üretiminden sonra uygulama en son ise seçilen ikinci resme benzer bir resim üretir. Gerçekten çok ilginç olan bu uygulamaya bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

AttnGAN

Microsoft tarafından geliştirilen AttnGAN girilen metinle alakalı görseller üretmeye çalışmakta. Denendiğinde pek de harika sonuçlar vermese de AttnGAN’ın en ufak doğruluğu bile büyük bir şey. Doğruluk payının bu kadar düşük olmasının sebebi ise sadece kedi görselleri olan bir veri seti ile eğitilmiş olması. Genelde görseldeki durumları metne döken yapay zeka modellerinin aksine AttnGAN zor bir işi çalışmaya başarıyor diyebiliriz. AttnGAN’a buradan ulaşabilirsiniz.

Quick, Draw!

Quick, Draw!, Google tarafından geliştirilen ve yapay zekanın, oyuncunun tahtaya ne çizdiğini tahmin etmesi gerektiği çevrimiçi bir yapay zeka oyunudur. Oyun, çizimleri tahmin etmek için bir sinir ağı kullanıyor. Bu yapay zeka, çizimlerin her biri ile yeteneklerini geliştirir ve bu da gelecekteki herhangi bir çizimi daha doğru tahmin etme yeteneğini artırır. Oyun aynı zamanda oyuncuların, makine öğrenimi araştırmalarına yardımcı olmak için herkese açık olarak paylaşılan dünyanın en büyük karalama veri kümesine, çizimlerini eklemelerine de olanak tanır.

pix2pix

pix2pix basit çizimleri harika resimlere çeviren bir uygulama. Yapay zeka’nın basit çizgilerinizi harika bir şekilde binalara veya çantaya çevirişini izlemek gerçekten oldukça keyifli.

A.I Duet

Yapay zeka müzik sektöründe çok fazla kullanılmaya başladı. Google tarafından geliştirilern A.I Duet ise yapay zekayla herkesi müzisyen yapma niyetinde diyebiliriz. A.I Duet ile yapay zekayla piyano çalarak düet yapabilirsiniz. Piyano çalmayı bilmiyorsanız da endişe etmeyin, tuşlara rastgele bile bassanız A.I Duet size uygun bir kaç ses üretecek ve ortaya güzel şeyler çıkaracak.

Semantris

Semantris dil, kelimeler arasındaki ilişkileri anlayan bir yapay zeka modeli. Temel olarak oyun mantığıyla oluşturulmuş Semantris’te karşınızda bir sürü blok belirir ve bazı bloklarda rastgele kelimeler yazar. Oyun sizden bu kelimelerle bağlantılı bir kelime ister ve girdiğiniz kelimeyle bağlantılı olan blokları kaldırır. Tetris gibi her turda yeni bloklar gelirken güzel kelimeler seçmek zorundasınız.

Infinite Drum Machine

Infinite Drum Machine, Google tarafından geliştirilen, her gün duyduğumuz sesleri kullanarak müzik yapabileceğiniz bir uygulama. Kapı, cam bardak ve el sesi gibi onlarca seçenek ile gerçekten eğlenceli sonuçlar alabiliyorsunuz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi.

“Çevrimiçi Kullanılabilen 7 Eğlenceli Yapay Zeka Aracı” üzerine 3 yorum

  1. Cok komik. Daha ayni içeriği bir telegram grubunda gorup dün okudum çaldığınız sitenin kaynak koysaydınız. Sona kadar kaynak varmı diye okudum. Içeriği alıp görsellerinde aynı. Iyi diye bakıyoruz birde. Uzucu yaptığınız bu. Telegranda attıkları bağlantıda bu bari paragrafı arastiraysaydiniz. analyticsindiamag.com/8-fun-ai-tools-available-online/

Yorumlar kapalı.