Call of Duty: Warzone’da Yer Alan Önemli Sorun Çözülüyor!

Raven Software geliştiricisi, Call of Duty: Warzone oyunun Verdansk ’84 haritasında yer alan önemli bir sorun hakkında açıklama yaptı. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, haritada yer alan güneş yansıması sorunu çözülecek!

Warzone geçtiğimiz aylarda yeni haritasını oyuna ekledi. Oyuncular, Verdansk ’84 olarak adlandırılan haritadaki bazı sorunlardan dolayı tepki gösterdi.

Oyuncular, haritaya eklenen bazı yapıların altına girebiliyor, böylece oyuncuları kolaylıkla öldürebiliyordu. Ayrıca, haritadaki güneş ve mercek parlamaları oyunu oynamayı zorlaştırıyordu.

Verdansk ’84 haritasının yayınlanmasından kısa bir süre sonra, yeni güncelleme geldi. Gelen güncelleme ile oyuncuların göremedikleri düşmanlar tarafından öldürülme sorunu düzeltildi. Ancak güneşin neden olduğu mercek parlaması sorunu hala devam ediyor.

Bazı kullanıcıların sıklıkla dikkat çektiği bu konu kendine çeşitli sitelerde de yer buldu. Call of Duty: Warzone oyunundaki bu büyük sorun hakkında son açıklama geliştiricilerden geldi. Oyunun görsel efekt sanatçısı Reed Shingledecker yazıyı alıntılayarak bu sorunu giderebileceğini söyledi.

Şu anda ise geliştiricinin Twitter hesabına ulaşılamıyor.

https://twitter.com/fx_reed/status/1396477194038218756
Reed Shingledecker’ın şu anda ulaşılamayan Tweet’i

Shingledecker’in ilk tepkisi gelen taleplere şaşırması yönünde oluyor. Tweet’lerine verilen cevaplara bakılırsa, mercek parlaması sorunu oyuncuların dikkatini dağıtıyor ve oyunu zorlaştırıyor.

Call-Of-Duty-Warzone-gunes-sorunu
Call of Duty: Warzone’da güneş parlaması
Görsel: Dexerto

Shingledecker başka bir Tweet’te ise konuyu ele alacağını söyledi. Ancak Warzone’daki Verdansk ’84 haritasının tüm aydınlatma yapısını değiştirme gücüne sahip olmadığını aktardı.

Geliştirici, yalnızca ekrandaki mercek parlaklığının düzeltebileceğini, diğer ışıklandırma sorunlarını kontrol edemediğini açıkladı. Ancak ışıklandırma hakkındaki geri bildirimlerini doğrudan geliştirici Raven Software’e gönderilebileceğini de ekledi.

Bu olumlu gelişme sonrasında oyuncular bu haritadaki yansıma sorunundan daha az etkilenecek. Yakın zamanda oyunun geriye kalanındaki ışıklandırmalarla ilgili bir düzeltme de yapılması muhtemel.

Call of Duty: Warzone Güncellemesi Ne Zaman Gelir?

Warzone güncellemesinin ne zaman geleceği henüz belli değil; fakat sorunun en kısa zamanda çözüleceği tahmin ediliyor.

Call of Duty serisi, 2003 yılından beri oyun sektöründe köklü bir isme dönüşmüş başarılı bir seri olarak adından söz ettiriyor. Warzone ise Call of Duty: Modern Warfare ile birlikte gelen, bağımsız olarak da indirilebilen bir ücretsiz battle royale FPS oyunu.

Call of Duty: Warzone oyununu PlayStation 4, Xbox One, PC gibi platformlarda ücretsiz indirip oynanabilirsiniz. En iyi online oyunlar arasında yer alan bu oyunun ücretsiz olması oyuncuları sevindiriyor.

Oyunun yüksek dosya boyutu da bir başka tartışma konusu. Call of Duty: Warzone oynamak için mevcut durumda en az 175 GB alana sahip olmanız gerekecek.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.