Call of Duty: Warzone Sezon 4 Başladı: Detaylar Açıklandı!

Geliştirici Raven Software, Call of Duty: Warzone Sezon 4 ile beklentimizi karşılamak için çalışıyor gibi gözüküyor.

Yeni güncellemeyle başlayacak olan Sezon 4 için heyecanlı bekleyiş sürüyordu. Haberlerle gelen ayrıntılara bakacak olursak, ufukta sezon başlangıcına ek olarak gelen büyük bir değişiklik yok. Dolayısıyla beklentileri çok yüksek tutmamak gerek.

Geliştirici Raven, Call of Duty: Warzone Sezon 4 başlangıcını Twitter hesabından duyurdu.

Gelen güncelleme notları arasında Verdansk 84 hakkında notlar da vardı. Bilmeyenler için, Verdansk 84 haritası geçtiğimiz zamanda oyuna eklenen yeniliklerden birisi. Bununla birlikte oldukça yeni olan harita için güncellemeler de gündemde.

Tüm bunlara ek olarak gözlerimiz ışık ve mercek parlaması sorunu hakkındaki çözümleri aradı. Geçtiğimiz günlerde, Verdansk 84 haritasında çeşitli sorunların olduğunu ve oyuncuların şikayetçi olduğunu yazmıştık.

Oyunun görsel efekt sanatçısı Reed Shingledecker ise bu durumun düzeltileceğini vadettikten sonra tuhaf bir şekilde hesabını kapatmıştı. Oyuncular konuyu büyütmedi fakat akılda kalan soru işaretleri hala konuşuluyor.

Yeni Sezonla Birlikte Neler Geliyor?

Call of Duty: Warzone güncellemesinde her zamanki gibi yeni bir savaş bileti mevcut. Bununla birlikte Jackal, Song, Adler ve Zeyna gibi karakter için yeni görünümlerin geleceği söz konusu.

Savaş bileti ücreti ödediğinizde ilerlemenize göre yeni görünümlerin kilidi açılıyor. Böylece oynadığınız karakteri kişiselleştirebiliyorsunuz.

1,000 Call of Duty Puanı karşılığında Sezon 4’te gelecek olan savaş biletini alabilirsiniz. Buna ek olarak oyuncular mevcut durumda savaş bileti için yaklaşık 100 TL ödüyor.

Call of Duty Zeyna
Call of Duty: Warzone – Zeyna Ossou

Verdansk 84 haritasına gelecek yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Geliştiriciler, haritaya özel bir etkinlik getiriyor. Ground Fall adındaki bu etkinlikte düşen bir uydunun izini sürüyor olacağız. Ek olarak, süreli olan bu etkinlik ödüllerinde çeşitli amblem ve kartlar bulunuyor.

Tüm bunlarla birlikte ”Dirt Bike” adında bir taşıtın geleceği haberini de görüyoruz. Dirt Bike, 2 kişilik kapasitesi ile haritanın çeşitli yerlerinde sizi bekliyor olacak. Oyundaki tüm araçlardan daha hızlı olma özelliği ile ilgi çeken taşıtın sağlamlığı ise ATV ile denk şekilde tasarlanmış.

Silahlar konusunda ise beyzbol yakın dövüş sopasıyla birlikte çeşitli tüfekler ve hafif makinalı birkaç silah oyuna ekleniyor. Yeni silahları, oyundaki tedarik kasalarında bulabilirsiniz.

Öte yandan, Verdansk 84 haritası için gelen mercek parlaması ve ışık şikayeti konusuna bir düzeltme gelmediğini görüyoruz. Buna karşılık gelen tepkilerin sonucunda haritada oynayan oyuncuların azaldığını belirtmiştik.

Gelen etkinlik bunu düzeltmeye yönelik bir girişim olabilir fakat kalıcı bir çözüm olup olmadığı ise tartışmaya açık.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.