Borderlands 3 Crossplay Desteği Hakkında Önemli Gelişme!

Borderlands 3 sevenler için önemli bir gelişme ortaya çıktı. Beklenen güncellemeyle birlikte Borderlands 3 crossplay desteği geliyor; fakat bu özellik PlayStation için geçerli olmayacak.

Borderlands 3, co-op denince akla ilk gelen FPS oyunlarından bir tanesi. Oyun, Mad Max’i andıran atmosferiyle ve aksiyon dolu oynanışıyla sadık bir oyuncu kitlesi kazandı. Oyunda temel amaç, yaratıklarla savaşmak ve hayatta kalmak.

Gearbox CEO’su Randy Pitchford, haberi Twitter üzerinden verdi. Pitchford, Borderlands 3 için tüm platformlarda tam crossplay oyun desteğini içeren güncellemenin hazır olduğunu belirtti. Ardından gelişmenin üzücü kısmını, yani güncellemenin PlayStation için gelmeyeceğini ifade etti.

Geliştiricinin de aktardığı üzere haber hem sevindirici hem de üzücü diyebiliriz. Sorunun kaynağına bakacak olursak da aslında bunun teknik bir sebebi olmadığını görüyoruz. Başka bir deyişle, güncellemenin PlayStation’a gelmiyor olması tamamen şirketlerin mazilerine dayanıyor.

Sony, Crossplay Oyunlar İçin Ek Ücret Talep Ediyor

Bu ayın başında, Sony’nin oyun geliştiricilerden crossplay özelliği için ücret alacağını söyleyen bir rapor ortaya çıkmıştı. Raporda, herhangi bir crossplay oyunu için özel ek ücret koşulu vardı. Bununla birlikte bu koşul 500.000 dolardan fazla kazanamayan oyunlar için geçerli değildi.

Buna ek olarak Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Sony’nin crossplay oyun özelliği için tazminat alan tek platform olduğunu doğruladı ve ek ücret ödemeyi kabul etti.

Tüm olanlara bakıldığında, Sony ve geliştiricilerin arasında bazı sorunlar olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Bu durum doğal olarak oyunların erişilebilir olmasını da etkiliyor ve PlayStation oyun gündeminin dışında kalıyor.

Borderlands 3 İçin Sırada Ne Var?

Durumlara bakıldığında, Borderlands 3 PlayStation oyununa bu güncellemenin gelmesi mümkün değil. Ek olarak, bu durumun çözülmesi için Borderlands 3 yayıncısı 2K’in ek ücret ödemeyi kabul etmesi gerekecek. Bu da pek olası gözükmüyor.

Borderlands 3 crossplay güncellemesinin ne zaman geleceği belli değil. Oyunun geliştiricisinden durum hakkında ayrıntının önümüzdeki günlerde geleceği belirtiliyor. Şimdilik elimizde sadece altında küçük bir ”gönderme” yatan güncelleme haberi mevcut.

Tüm bunlara rağmen PlayStation, iyi oyunların oynanabileceği bir konsol olarak varlığını sürdürüyor.

Her ne kadar kesin bir tarih verilmemiş olsa da, Pitchford’un bilgisine göre güncelleme hazır. Yani oyunun crossplay desteğinin Xbox, PC veya diğer platformlara gelmesi çok uzun sürmeyecek.

PlayStation’ın Borderlands 3 crossplay güncellemesinin dışında kalması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.