BlueBreath: Yapay Zeka Destekli Akıllı Maske

BlueBreath, yapay zeka teknolojisi ile çalışan %99.7 hava temizleme verimliliğine sahip ve yeniden kullanılabilen bir akıllı maske. Bu yeni nesil akıllı maskenin sahip olduğu teknoloji vücudumuzun ne kadar havaya ihtiyacı olduğunu izleyip ona göre çalışıyor. Bu sayede 10 kat daha fazla nefes alabilirlik sağlıyor. Ayrıca dışarıdan gelecek bütün patojen, alerjen ve toza karşı tam korunma imkanı veriyor. Şu anda %100 finanse edilmiş maskenin ön siparişleri açılmış durumda. 

Covid-19 virüsünden beri dünyada her ay tek kullanımlık 129 milyardan fazla yüz maskesi atılıyor. Bu gerçeklik, şirketi çevre dostu bir maske üretme fikrine iterek BlueBreath’i hayata geçirmelerini sağlamış.

BlueBreath Akıllı Maskenin Özellikleri

 • BlueBreath, 2 kademeli bir havalandırma sistemine sahip. Bu sistem sayesinde tek şarjla 8 saatten fazla süre taze hava soluyabilirsiniz.
 • Akıllı maske BlueBreath, yapay zeka teknolojisi ile çalışıyor. Yani nerede olursanız olun maske, temiz havayı filtreleyip size veriyor.
Yapay Zeka ile Geliştirilmiş Akıllı Maske
Yapay Zeka ile Geliştirilmiş Akıllı Maske
 • Güvenli malzemelerden üretilmiş olan BlueBreath; çocuklar, yaşlılar ve hamileler tarafından da güvenle kullanılabilir.
 • Hem yüz ifadelerinizi gösterebileceğiniz şeffaf tasarım hem de 6 farklı renk seçeneği bulunan maskelerden zevkinize göre istediğinizi kullanabilirsiniz. 
 • Maskenin içinde bulunan mini üfleyiciler, içeride de temiz havanın sirkülasyonunu sağlıyor. 
 • Maskenin her türlü kirliliğe karşı ekstra koruma sağlayan 5 katmanı bulunuyor. Bunlar: dokuma olmayan kumaş filtresi, nano fiber filtre, HEPA filtre, eko koku filtresi ve aktif karbon filtresi.
BlueBreath Filtreleri
BlueBreath Filtreleri
 • 1) Nano Fiber Filtre: Çapı 10 mikrondan daha büyük olan zararlı parçacıkların geçişini engeller.
 • 2) Aktif Karbon Filtresi: Havadaki kimyasalları, mikropları ve alerjenleri hapsederek alınan havayı filtreler.
 • 3) HEPA Filtre: 0.3 mikron ve daha büyük çaptaki parçacıkları engeller.
 • 4) Dokuma Olmayan Kumaş Filtre: Ultra ince olan toz, aerosol ve canlı organizmaları bloke eder.
 • 5) Eko Koku Filtresi: Yaydığı lavanta, limon, nane gibi kokular ile maske takma deneyimini stressiz ve keyifli bir hale getirir.
bluebreath
BlueBreath

Giyilebilir maskelerin artık dünya çapında normalleşmesi ve hayatımızın bir parçası olması piyasada birçok maske üretilmesini sağladı. Fakat üretilen maskelerin birçoğu tek kullanımlık, plastik ve rahatsız edici maskeler. Alanında profesyonel olan şirketin edindiği misyon da bu sorunları çözmek. Yüksek kaliteli, hafif, anti-alerjik malzemeden üretilen ve yüzün şekline mükemmel bir şekilde uyum sağlayan BlueBreath yeni nesil maskeler arasında öne çıkmayı başarıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.