Blizzard, BlizzCon’u 2023 Yılında Geri Getirmeyi Planlıyor

Blizzard, Covid-19 salgını nedeniyle BlizzCon etkinliğini durdurmuştu. Daha sonra ise şirkete açılan davalar ışığında çevrimiçi bir etkinlik planı gerçekleşti. Şirket World of Warcraft ve Diablo gibi oyunlarıyla biliniyor. Bu oyunlar sayesinde de Blizzard Entertainment şirketi büyük ilgi toplamayı başardı. Blizzard patronu Mike Ybarra, yakın zamanda BlizzCon ile ilgili bir bilgi verdi. Bilgiye göre Blizzard BlizzCon’u geri getirecek.

Şirket, BlizzCon 2021’i ‘BlizzConline’ olarak adlandırdı ve etkinliğin çevrimiçi olacağını kanıtlamıştı. Bir sonraki yıl BlizzCon 2022’nin de çevrimiçi olması bekleniyordu. Ancak etkinlik, pandemi ve şirketin baş ettiği yasal süreçler nedeniyle iptal edilmişti.

Ancak BlizzCon hayranlar tarafından oldukça seviliyordu. Şirket daha sonra etkinliği ileriye yönelik yeniden tasarlayacaklarını bildirdi. Bunun sonucunda ise Ybarra, yakın zamanda BlizzCon’u geri getirme haberini verdi.

Blizzard, BlizzCon’u 2023 için Geri Getirme Çalışmalarını Sürdürüyor

Son iki yıldır BlizzCon, eski başarısını göstermekte zorluk yaşıyor. Covid-19 ve şirketle ilgili davalardan sonra BlizzCon, çevrimiçi etkinliklerle varlığını sürdürdü. Bunun sonucunda da istediği başarıyı çok fazla yakalama imkanı olmadı. Ancak Blizzard patronu Mike Ybarra, Los Angeles Times’a BlizzCon hakkında bir açıklama yaptı.

Bu açıklamasında Ybarra, BlizzCon etkinliğine ara verdiğini hatırlattı ve gelecekte yeniden hayal ettiğini belirtti. Daha sonra ise topluluk ile bir arada olma amacıyla yüz yüze bir etkinlik planladıklarını da ekledi. Yakın zamanda ise bu plan üzerinde çok çalışan bir BlizzCon liderinin varlığından söz etti.

Ybarra’nın belirttiğine göre BlizzCon için yeni bir lider göreve geldi. Bu liderin April McKee olduğunu da açıklamasına ekledi. Kısa bir süre önce April McKee’yi işe aldıklarını söyleyen Ybarra, 2023 yılında BlizzCon’u geri getirmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Etkinliğin ne zaman gerçekleşeceğine dair henüz net bir bilgi yok. Şirket en son 2019 yılının kasım ayında BlizzCon’a ev sahipliği yapmıştı. Daha sonra 2020 ve 2021 yıllarında BlizzCon’un iptaliyle ilgili haberler gelmişti. 2021 yılında ise sanal bir etkinlik haline geldi. Hatta 2022 yılında BlizzCon için hiçbir etkinlik planı olmadı. Fakat BlizzCon, Ybarra’nın sözlerine göre önümüzdeki yıl geri dönmeye hazırlanıyor.

Peki sizler Blizzard’ın BlizzCon’u geri getirme planları hakkında neler düşünüyorsunuz? Blizzard, BlizzCon’un geri gelmesiyle ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/7/6/23197449/blizzcon-2023-blizzard-return-mike-ybarra

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.