Bilişim Zirvesi’21, “Evren Sanatı” Teması ile Gerçekleşecek!

21 yıldır aralıksız devam eden etkinlik, Bilişim Zirvesi’21 ismi ile bu yıl 24 Kasım’da dijital ortamdan gerçekleştiriliyor. Dell Technologies, Knowledge Club ve SAP ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan zirve; iş dünyası, kanaat önderleri, akademisyenler, teknoloji ve bilişim sektörü paydaşları katılımıyla online olarak izlenebilecek. Zirvenin açılış programında ilgili bakanlıklar ve kurullardan birçok uzman isim yer alacak.

Geleceği şekillendirecek olan teknolojilerin ve bilişim dünyasının değerli konularının ele alındığı zirve bu konulara ilgi duyanları bir araya getiriyor. Bu yıl yaşam çiçeği sembolünden yola çıkılarak “Evren Sanatı” olarak belirlenen temasıyla Bilişim Zirvesi, teknolojinin ve geleceğin yeniden şekillenmesine alan açıyor. Vurgulanan yeni arayış ise tüm teknolojilerin birbiri ile uyum içinde ve aynı zamanda çalışıyor olması.

Bilişim Zirvesi’21, Geleceği Uyumla Örecek

Düşünce paylaşımında bulunulmasını sağlayan, dijital dünyaya uyumun ipuçlarını sunan Bilişim Zirvesi’21 özgün bir kamuoyu oluşturacak. Dijital platformda gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesi’21, 24 Kasım Çarşamba günü saat 09:30’da başlayacak.

Bilişim Zirvesi'21

Açılış programı sonrasında çeşitli tema başlıkları üzerinden ilerlenerek konuşmalar ve etkinlikler gerçekleşecek. Bu tema başlıkları arasında; IoT, yapay zekalar, büyük veri, bulut çözümleri, kurumsal ve dijital dönüşümler gibi konular yer alacak. Buna ek olarak akıllı güvenlik ve sürdürülebilir dijitalleşme gibi son derece önemli konulara da zirvede yer verilecek. Tema başlıkları hakkında alanında uzman kişiler konuşmalar yapacak.

Tema başlıklarından da anlaşılacağı üzere bu sene gerçekleşecek olan zirve, teknolojinin farklı alanlarına gündeme getirecek. Uzun yıllardır süre gelen bir zirve olan Bilişim Zirvesi, geleceğe dair planlamaları gündeme taşıyor. İlk olarak 2000 yılında başlanan zirve bu sene geleceğin önemli konularına da yer veriyor.

Ayrıca, bu zirvede gelecek 30 yılın teknolojilerinin belirlenmesinin hedeflendiği de belirtiliyor. Üstelik, yapay zeka ve veri analizi gibi gelecek için önemli konulara ev sahipliği yapacak bu zirvede hedef kitle oldukça geniş. İş adamları, yatırımcılar, bilim insanları, sanatçılar ve teknolojiye ilgi duyanlar etkinliği takip etme fırsatına sahip.

Bilişim Zirvesi bu yıl farklı tema başlıklarıyla zengin bir program akışı oluşturuyor. Zirve, 24 Kasım Çarşamba günü ücretsiz olarak online kayıtların alındığı adres üzerinden gerçekleşecek. Pandemi nedeniyle tamamen online gerçekleşeceğini belirtmekte fayda var. Eğer ki etkinliğe katılım gösterme niyetindeyseniz Bilişim Zirvesi’nin resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.