Beklenen Beats Studio Buds Sonunda Tanıtıldı!

Geçtiğimiz dönemde birçok sızıntı ve görsel ile gündeme gelen ve tanıtılması beklenen Beats Studio Buds sonunda karşımızda!

Beats Studio Buds beklendiği gibi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu özelliği ise kulaklık dışındaki mikrofonların arka plandaki gürültüyü kaldırmasıyla sağlamakta. Çevreden gelen sesi duymanız gerektiğinde ortam sesini bu mikrofonlar ile size iletiyor. Beats bu teknolojiyi “Şeffaflık Modu” olarak adlandırmış.

Ayrıca, hem Android hem iOS işletim sistemli cihazlar için tek dokunuşla eşleşme mümkün. Bu noktada tek fark güncelleme ise kolaylığı olarak karşımıza çıkıyor.

iOS cihazlarda güncelleme işletim sistemi üzerinde otomatik olarak gerçekleşiyor. Ancak Android tarafında sadece Beats uygulaması üzerinden güncelleme mümkün.

Kulaklık sesli asistan özelliklerini de destekliyor. iOS için bu işlem “Hey Siri” komutuyla gerçekleşiyor. Android tarafında ise sesli asistanı aktifleştirmek için yine Beats uygulamasına ihtiyaç duyuyor olacaksınız.

Beats tarafında tasarım olarak ilk defa bu biçimde bir kulaklık tanıtımı gerçekleşiyor. Aynı zamanda bu kulaklık Apple tarafından üretilen silikonları kullanmıyor. Bir başka deyişle, Beats Studio Buds, W1 veya H1 yongası içermiyor. Bu da demek oluyor ki Apple’ın dikkat çeken uzamsal ses özelliğini desteklemiyor.

Beats Studio Buds tanıtıldı.

Cihaz, sporcular için tasarlanmamasına rağmen IP4X su ve toz geçirmezlik sertifikası bulunduruyor. Bu da bazı kazalardan kulaklığınızın etkilenmeyeceği anlamına geliyor.

Son olarak ürün hakkında şarj verilerini ele alalım. Aktif gürültü engelleme özelliği ile müzik dinlerken 8 saatlik bir süre sunuluyor. Ancak yukarıda detaylarını belirttiğimiz “Şeffaflık Modu” aktifken bu süre 5 saate düşüyor.

Şarj kutusu ile tekrar şarj ederek kullandığınızda kutunun şarjı bitine kadar 24 saat gibi oldukça iyi bir kullanım ömrü sunuyor.

Şarj girişi tarafında ise Type-C kullanılıyor. Bu sayede 5 dakikalık bir şarj ile 1 saat gibi bir kullanım süresi mümkün oluyor.

Beats Studio Buds 150 dolarlık fiyat ile satışta olacak. Renk tarafında ise Beyaz, Siyah ve Beats Kırmızısı seçenekleri bulunmakta.

Beats Studio Buds karşımızda.

Beats Studio Buds Birçok Kez Görüldü!

Cihaz daha önce sızıntılar ile birçok kez ortaya çıktı. Tanıtılan kulaklık ile daha önce elimizde olan görseller aynı. Ünlü kişiler de bu kulaklıklar ile görüldü. Beats’in yatırımcısı olan LeBron James, kulaklık ile çekilen fotoğraflarla oldukça dikkat çekti.

Son olarak Alex Morgan’ın çekilen bir fotoğrafında ortaya çıkan kulaklığın yakında tanıtılması bekleniyordu.

Bakalım beklenen kulaklık kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Bunu yakında hep birlikte göreceğiz!

Sizler Beats Studio Buds hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.