Battlefield 2042 Geliştiricisi DICE LA’den Yeni Açıklama

Battlefield 2042 geliştiricisi DICE LA, şaşırtıcı bir açıklama yaptı. İsim değişikliğine giden geliştirici, artık Ripple Effect Studio ismiyle anılacağını duyurmakla birlikte yeni bir projeye göz kırptı.

”En küçük fikir dünyayı değiştirebilir.” mottosuyla yola çıkan Ripple Effect, yaptıkları değişikliğin yanında Battlefied 2042 için yeni bir mod geliştirdiklerini söyledi. Aynı zamanda hiç duyulmamış yeni bir proje müjdesini veren Battlefield 2042 geliştiricisi, bu projenin detayları hakkında bilgi vermedi.

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Battlefield serisi, geçtiğimiz E3 2021 etkinliğinde yeni oyununu duyurmuştu. Çıktığı ilk andan itibaren ilgi gören oyun, E3 2021’de tanıtılan en iyi oyunlar listesine girmişti.

Oyunu daha piyasaya sürmeden çeşitli geliştirmeler yapan Ripple Effect, Battlefield 2042 için epey heyecanlı gözüküyor. Bununla birlikte, geliştirici söz konusu olan geliştirmenin detaylarını EA Play Live etkinliğinde duyuracağını açıkladı.

battlefield 2042
Görsel: Battlefield 2042

22 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşecek olan EA Play Live etkinliği için geri sayım başladı. Birçok oyunun yayıncısı olan Electronic Arts, bu etkinlikte oyunlarını ve yeni yazılımları tanıtacak.

Geçtiğimiz yıl da gerçekleşen EA Play Live etkinliğinde birçok oyun hakkında haberler almıştık. Bu yıl da beklentileri yükselten EA, güzel gelişmeleri duyuracak gibi gözüküyor.

Açıklamaların arasında Battlefield 2042 için bir gelişme mevcut ve bunun detaylarını 22 Temmuz’da öğreneceğiz. Ancak sır gibi saklanan gizli proje hakkında detayların gelme ihtimali oldukça düşük gözüküyor.

Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkıyor?

E3 2021’de ön siparişe açılan oyun, söylentilere göre, belirlenen tarihten önce satışa çıkabilir. Öyle ki, oyunun çok yakın bir tarihte karşımıza çıkması bile söz konusu oluyor.

Savaş ve FPS oyunları denince akla ilk gelen Battlefield serisi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Düşük bir ihtimal ama, EA’nin sürpriz yaparak 22 Temmuz’daki etkinliğinde oyunu satışa çıkaracağını söyleyebiliriz.

E3 2021 etkinliğinde yayınlanan tanıtım videosuna baktığımızda, oyuncuları oldukça heyecanlandıran detaylar görmüştük. İklim krizini ve dünya savaşını konu alan oyunda devasa büyük bir harita mevcut.

Aynı zamanda yakın gelecekte geçen oyunun hikayesi de oldukça nefes kesici. Oyundaki hikaye, iklim krizi sebebiyle yok olan ulusların ardından savaşan ABD ve Rusya arasında geçiyor. Ulusu yok olmuş bir vatansız asker olarak oyuna başlayıp, kendi yolunuzu kendiniz çiziyorsunuz.

Önümüzdeki günlerde detaylı haberini alacağımız Battlefield 2042, PC, Xbox, PlayStation platformlarında 22 Ekim 2021 tarihinde satışa çıkacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.