Barty – Yenilikçi Nakitsiz Alışveriş Platformu

Barty, kişiler arası bir takas uygulaması; ikinci el alışverişinde sattığınız eşyaların değerinin çok altında satılması yerine pazarlık süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyor. Hızlı bir şekilde el değiştirebilmeye olanak tanıyan platform 2019 yılının kasım ayında kuruldu.

Uygulama sayesinde, kullanmadığınız eşyaların fotoğrafını çekip yükleyerek nakitsiz alışveriş yapma imkanı doğuyor. Eşyaların değerini bulmada da yardımcı olan platform, takas tekliflerini keşfetme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, anlaşmalı kargo firmaları ile güvenli bir şekilde eşyalarını gönderebiliyor. Takas işleminden kazanılan puanlar ile istenilen ürünü nakit harcamadan alınabiliyor.

Barty; yenilikçi takas platformu ile nakitsiz alışveriş artık daha kolay! Kullanılmayan eşyaları ihtiyacın olanlarla değiştirme olanağı sunan uygulamaya eşyalarının fotoğrafını kolayca yükle. Yeni nesil takas ile hızlı bir şekilde Barty puan ile doğru değerden değiştir.

Barty Nasıl Çalışır?

Uygulama, kullanıcıların atıl durumda olan eşyalarının değerinde takaslanabilmesi amacıyla geliştirildi. Eşyalar, Barty Puan adında sanal takas puanı aracılığı ile takaslanıyor. Başka bir deyişle, sistemde para yerine puan kullanılıyor.

Uygulama üzerinden fotoğrafını çektiğiniz eşyayı gerekli kategoriye yerleştirip bilgileri doldurduktan sonra pazara yüklüyorsunuz. Detaylı filtrelemede ve alt kategorilerde ürünün durumu, yaşı, açıklaması, teslimat yöntemi ve konumu yer alıyor.

Ürünü yüklerken, ürünün değerini belirlediğiniz noktada, makine öğrenmesi temelli algoritma ile ortalama 2. el fiyat önerisi yapılıyor. Tabii, dilerseniz değeri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ürün onaydan geçtikten sonra sisteme ekleme işlemi yapılıyor.

Ürününüze gelen teklifleri tek bir yerden keşfedebilirsiniz. Teklifini kabul ettiğiniz kişiye anlaşmalı kargo (PTT ya da Octovan) aracılığıyla ürünü kolayca ve uygun şekilde gönderebilirsiniz. Ürününüzü sisteme yüklerken kargo ödemesini alıcı ya da satıcı ödemeli olarak belirtebilirsiniz. Takas tamamlandıktan sonra cüzdanınıza yüklenen Barty Puanlar ile ihtiyacınız olan eşyayı pazardan alabilir ya da fırsatlar sayfasındaki çeşitli markalardan indirim çekleri ve hediye kuponlar alabilirsiniz.

Barty Puan Nedir?

Platformda alışverişler Barty Puan ile gerçekleşiyor. Akıllı değerleme algoritması ile ikinci el eşyaların ortalama değeri belirleniyor. Böylece uygulama, yapılan takas alışverişlerinin değer kaybı yaşamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Eşyanın değerini isterseniz kendiniz de belirleyebiliyorsunuz. Eksik puanınız varsa uygulama üzerinden size sunulan avantajlı şartlar sayesinde puan satın almak da mümkün. Barty puanların sistem içerisinde kullanıldığını ve TL’ye çevrilmediğini de hatırlatmak isteriz.

Aynı zamanda, uygulama içerisinde para, komisyon, EFT/havale, kredi kartı gibi yöntemlerle ekstra bir ödeme yapılmıyor.

Yeni nesil nakitsiz alışveriş platformu Barty, iOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.