AT&T Kullanıcıları Alexa ile Arama Yapabilecek

att-kullanicilari-alexa-ile-arama-yapabilecek
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Teknoloji devi Amazon akıllı hoparlörü olan Amazon Echo’yu geliştimeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde AT&T ile birlikte yeni bir özellik için çalıştıklarını açıkladı. Bu yeni özellik ile Amazon Echo gibi Alexa kullanan cihazlarda, AT&T kullanıcıları Alexa ile arama yapabilecek.

Bu yeni özellik ile kullanıcıların telefonu ulaşılamaz olduğu durumda, şarjı bitmiş ya da kapalı olsa bile arama yapabilecek. Kullanıcılar bu özellikle arama yapabildiği gibi gelen aramaları da cevaplayabilecek.

Alexa ile Arama Yapabilme

Kullanıcılar Alexa ile bir arama yapmak ya da arama cevaplamak için “Alexa ile AT&T arama” özelliğini hesaplarına kurmalıdır. Bu özelliği kurmak için kullanıcılar uygulamanın aylarlar bölümünden “İletişim” kısmına giriş yaptıktan sonra AT&T’yi seçerek kendi telefon numaralarını girmesi gerekmekte. Ardından kullanıcı ekranda çıkan talimatlarla kolay bir şekilde bu özelliği aktif hale getirebilir.

Gerekli bağlantı kurulduktan sonra, AT&T kullanıcıları Alexa ile arama yapabilecek konuma gelmekte. Bu işlemleri tamamladıktan sonra basit bir şekilde “Alexa, Özgür’ü ara” ya da “Alexa, şu numarayı ara” gibi sesli talimatlarla arama yapabilir.

Arama yapma kısmı yukarıda anlatıldığı gibi gayet basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bir arama geldiğinde ise, Alexa “Özgür’den gelen arama” ya da direk olarak sizi arayan kişinin ismini söyleyerek haber verir. Aramayı cevaplamak içinse “Alexa, cevapla” demeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Alexa cihazı aracılığıyla kullanıcılar rahatlıkla görüşme yapabilir.Alexa ile Aramaları Kontrol Edebilirsiniz

Yeni gelen bu özellikle arama yapabildiğiniz gibi gelen aramaları da kontrol edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, yalnızca 09:00 – 16:00 arasında müsait olduğunuzu belirterek onun dışındaki aramaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca, “Alexa, evden çıkıyorum” komutuyla AT&T aramalarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu yeni özellik, kullanıcıların akıllı saatler, tabletler, bilgisayarlar ve şimdi Alexa cihazlarında telefon görüşmeleri yapmasına ve almasına olanak tanıyan AT&T’nin NumberSync hizmeti ile mümkün hale geldi. Tüm uygun AT&T mobil planlarına dahil olan bu özellik için herhangi bir ekstra maliyet gerekmemekte.

Amazon, bu özelliğin iPhone veya Samsung Galaxy gibi uyumlu bir HD sesli cep telefonlarına sahip müşterilerin faturalı planda kullanabileceğini de açıkladı.

Şu an için yalnızca ABD’deki AT&T kullanıcıları bu özellikten yararlanabilir. Ancak ABD dışında Meksika, Kanada ve İngiltere’deki kullanıcılara arama yapabilirler. Amazon, bu özelliğin diğer operatörlerdeki kullanıcılar için yapmayı planlayıp planlamadıkları ile ilgili soruyu cevapsız bıraktı. Ama özelliği geliştirmek için sürekli kullanıcı geri bildirimlerine cevap vereceklerini ve geliştirmeler yapacaklarını açıkladı.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

En İyi Türk Yapımı Oyunlar

En İyi Türk Yapımı Oyunlar: Türk Oyunları – 2021

Son günlerde, gelişen oyun dünyasında Türk yapımlarının da yer alması, gelecekte birçok yeni Türk oyununun geliştirileceğinin habercisi diyebiliriz. Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan

Dijital Koku Teknolojisi

Dijital Koku Teknolojisi: Ekrandan Koku Almak

Teknoloji şimdiye kadar yalnızca iki duyumuza hitap etmekteydi: görme ve duyma. Şimdi ise bilim insanları sanal gerçeklik deneyimlerimizi daha da geliştirmek için

En İyi Playstation 5 Oyunları

En İyi PlayStation 5 Oyunları – 2021

Yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte yeni nesil oyunlarda boy göstermeye başladı. Ancak, 2021 yılı oyuncular için şimdiye kadar pek iyi geçmedi. Konsolların

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın