Asus Zenfone 9 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir video ile gündeme gelen Asus Zenfone 9 modelinin resmi tanıtım tarihi ortaya çıktı. Şirketin yeni amiral gemisi için tanıtım etkinliği 28 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Her ne kadar birçok özelliği belli olsa da cihazın tüm özellikleri temmuz ayının sonunda resmiyete kavuşacak.Asus, Zenfone 9 tanıtım tarihi ile ilgili açıklamaya resmi internet sitesi üzerinden yaptı. Zenfone 9 modelinin tanıtılacağı etkinliği üç farklı zaman dilimi için duyurdu. Türkiye saati ile 28 Temmuz 16:00’da gerçekleşecek etkinlikte yeni Zenfone 9 modeli haricinde bir cihaz tanıtılıp tanıtılmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Şirket cihazın sloganını da yeni afişte kullanıcılarıyla paylaştı. “Kompakt boyut, büyük olanaklar” sloganıyla piyasaya çıkacak cihazın tasarımı da resmi olarak doğrulandı. Paylaşılan görsele göre cihaz klasik Zenfone tasarımlarına sahip olacak. Ayrıca afişte yer alan su damlaları cihazın IP68 sertifikasına sahip olduğunu da ima ediyor.

asus zenfone 9 tanıtım tarihi

Sızdırılan Videodaki Tasarım Doğrulandı

Geçtiğimiz günlerde Asus’un yeni Zenfone 9 modeline ait birtakım özellikleri ortaya çıkaran bir video ortaya çıkmıştı. Asus’un yanlışlıkla paylaştığı düşünülen Zenfone 9 tanıtım videosu cihazın tasarımını da gözler önüne sermişti. Bugün paylaşılan resmi görsel ile cihazın ekran tasarımı da resmiyete kavuşmuş oldu.

Buna ek olarak cihazın neredeyse tüm özellikleri de video ile birlikte ortaya çıktı. Buna göre yeni Zenfone modeli 5.9 inç boyutunda bir AMOLED ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 120 Hz ekran yenileme hızına sahip cihazda Snapdragon 8+ Gen 1 çip seti de yer alacak.

Telefon depolama ve RAM konusunda da başarılı gözüküyor. 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanı videoda sızdırılan özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca 4.300 mAh kapasiteli bir batarya ve 30 W hızlı şarj desteği beklenen özellikler arasında.

İki kameralı bir modüle sahip cihazda Sony IMX766 destekli 50 MP ana kamera yer alıyor. İkinci kamera hakkında ise şimdilik bir bilgi mevcut değil. Ayrıca cihazda Android 12 desteği de olması beklenen detaylar arasında yer alıyor.

Telefonun tüm detayları bilinmese de birçok önemli özelliğinin ortaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle tasarımın ve IP68 sertifikasının doğrulanması diğer özelliklerin doğru olması ihtimalini daha güçlü hale getiriyor. Yine de cihazın tüm özelliklerine önümüzdeki günlerde gerçekleşecek etkinlikte resmi olarak ulaşacağız.

Kaynak: https://www.asus.com/event/asus-events/Zenfone/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.