Asus Öğrenciler İçin Geliştirdiği Ürünleri Tanıtacak

Genellikle ürettiği bilgisayarlarla tanınan teknoloji devi Asus, yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, şimdi de önümüzdeki günlerde sanal bir tanıtım yapmayı planlıyor. İddialara göre Asus, Hindistan’da yapacağı bu tanıtımda öğrenciler için geliştirdiği ürünleri tanıtacak.

Asus, bu etkinliği “Thoughtfully Simple” etiketiyle duyurdu. Bu yüzden de araştırmacılar, Asus’un bu etkinlikte öğrencilere yönelik veya giriş seviyesinde teknolojik cihazları tanıtacağını düşünüyorlar. Söylentiler, bu cihaz veya cihazların Chromebook, tablet veya telefon olacağını gösteriyor.

Şirket, bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Fakat araştırmacılar, Asus’un tanıtımda bir Chromebook tanıtma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Bilindiği üzere Asus, geçtiğimiz yıllarda Hindistan’da online bir mağaza olan Flipkart’a özel cihazlar üretmişti. Şirket, 15 Temmuz’da yapacağı etkinlikte tanıttığı ürünler de sadece Flipkart üzerinden satacak. Ancak tanıtımdaki ürün veya ürünlere gösterilecek olan ilgiye göre bu kararını değiştirebilir.

Bunun dışında Asus yetkilileri, yaptıkları açıklamalarda etkinliğe kadar tanıtılacak ürün veya ürünlerle alakalı bir bilgi paylaşılmayacağını açıkladılar. Fakat araştırmacılara göre şirketin teknolojiseverlerin ilgisini çekebilmek için tanıtılacak ürünlerle alakalı birkaç tanıtım videosu yayınlama ihtimali mevcut.

Asus, Chromebook veya Tablet Tanıtabilir

Asus, etkinlikle alakalı bir tanıtım görseli de yayınladı. Görselde bir öğrenci sırası ve Google Play Store logosu dikkat çekiyor. Bu ipuçları, şirketin öğrenciler için bir cihaz geliştireceği ihtimalini oldukça yükseltiyor.

Google Play Store logosu ise şirketin bir tablet ya da Chromebook tanıtabileceğini gösteriyor. Fakat görselde bulunan WhatsApp logosu ise bir tablet hatta bir telefon tanıtılma durumunu daha da ön plana çıkartıyor.

Asus, Chromebook veya Tablet Tanıtabilir

Tabii ki bunların hepsi şimdilik yayınlanan görselden yola çıkarak oluşturulan tahminlerden ibaret. Asus, tanıtıma kadar herhangi bir bilgi paylaşmayacağını belirttiği için tanıtımla birlikte piyasaya çıkacak olan cihaz ya da cihazlar netleşmiş olacak. Etkinlik hakkında net bilgiler bulunmasa da Asus’un kullandığı etiket şirketin hayranlarının oldukça ilgisini çekti.

Cihazla alakalı net bir fikir yürütülemese de Asus “Thoughtfully Simple” etiketiyle yola çıkıyor. Bu nedenle tanıtacağı ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunacaktır diye tahmin ediliyor. Bu yüzden tanıtım, öğrencilerin ve giriş/orta seviye cihaz kullanıcılarının ilgisini çekecektir.

Asus etkinliği 15 Temmuz’da Türkiye saati ile 09:25’de gerçekleştirecek. Şirket, etkinliği YouTube kanalları üzerinden herkese açık şekilde yayınlayacak.

Sizler Asus’un etkinliğinden neler bekliyorsunuz? Sizce Asus, öğrenciler için nasıl bir cihaz ya da cihazlar tanıtacak? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.