Assassin’s Creed Valhalla için Seviye Ayarı Geliyor

Yeni nesil Assassin’s Creed oyunlarının sonuncusu olan Valhalla için sonunda beklenen seviye ayarı geliyor. Peki Assassin’s Creed Valhalla için gelecek olan bu seviye ayarı nedir ve ne zaman gelecek?

Assassin’s Creed serisinin son oyunu olan Valhalla için seviye ayarı 27 Temmuz’dan itibaren kullanılabilir durumda olacak. Beş farklı seviyeye sahip olacak ayarların asıl amacı seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak bölgelerin ve düşmanların daha dengeli veya daha zorlu olmasını sağlayacak.

Haber Assassin’s Creed’in resmi Twitter sayfasından duyuruldu. Yapılan paylaşımda “Seviye ölçeklendirmesi 27 Temmuz Salı günü Assassin’s Creed Valhalla’ya geliyor! ‘Kapalı’dan Nightmarish’e kadar 5 seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.” diye bir açıklama yapıldı.

Seviye ölçeklendirmesi aslında tamamen sizin isteğinize bağlı. Kendinizi daha güçlü hissetmek istiyorsanız ayarı kapalı ya da düşük olarak tutabilirsiniz. Fakat daha gerçekçi ya da zorlayıcı bir ortamda savaşmak istiyorsanız da en zorlu seçenek olan “nightmare” (kabus) seçeneğini seçebilirsiniz.

Bu son derece güzel bir detay olmuş. Çünkü oyunu oynarken bazen “Bu kadar kolay olmamalı” diye düşündüğünüz yerler oluyor. 27 Temmuz’da gelecek olan güncelleme ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Güncelleme için paylaşılan Tweet’in altında yapılan yorumlar oyunseverlerin bu konuda mutlu olduklarını gösteriyor. Fakat bir kesim de Ubisoft’a başka bir konudan kaynaklı şikayetlerini dile getiriyor. Oyuncular mart ayından bu yana “Saint Faith” görevinde yaşanan sorunların düzeltilmesi konusunda firmaya baskı yapıyor.

valhalla seviye ayarı

Kötü Haberler de Yok Değil

Assassin’s Creed Valhalla oyununa gelecek olan güncelleme oyunseverleri her ne kadar heyecanlandıran bir detay olsa da kötü haberler de yok değil. Bu yılın hemen başında oyunun anlatım yönetmeni Ubisoft’taki görevinden istifa etti. Fakat vedalar bununla sınırlı kalmadı.

Birkaç gün önce oyunun sanat yönetmeni olan Raphael Lacoste da ekipten ayrıldığını kendi Twitter hesabından duyurdu. Bu ayrılışın geçtiğimiz günlerde haberlere yansıyan “Ubisoft’un çalışanlarına yaptığı kötü muamele” sonucu olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Ubisoft bu ayrılışları, video oyun endüstrisinde “normal” olarak değerlendirdi. Fakat böylesine ayrılışların daha önceden bir çok firmayı zora soktuğunu da görmüştük. Bu iki önemli veda sonrasında da oyunun gelecekte nasıl bir yola gireceği belirsiz.

Siz Assassin’s Creed Valhalla oyununa gelen bu güncelleme ve ekipten ayrılışlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun bundan sonra nasıl bir yola girecek?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!