Assassin’s Creed Odyssey için 60 FPS Güncellemesi

Ubisoft’un sevilen oyun serilerinden olan Assassin’s Creed serisi yeni oyunlar çıkarmasına rağmen güncelleme almaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan güncelleme haberi ise Assassin’s Creed Odyssey için. Assassin’s Creed Odyssey yeni nesil konsollardan olan PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için 60 FPS güncellemesi alıyor.

Sony ve Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları olan PlayStation 5 ve Xbox Series X|S kullanıcıları bu durumdan gayet memnun. Beklenen güncelleme bugün piyasaya çıkıyor. Ayrıca güncellemenin adı 1.6.0 olarak belirlendi. Yeni güncellemenin duyurusu Assassin’s Creed resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Bilindiği üzere Assassin’s Creed Odyssey 2018 yılında piyasaya çıktı. Yani son oyun olan Assassin’s Creed Valhalla’dan iki sene önce. Buna rağmen PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için bir güncelleme alması gayet güzel olmuş. Çünkü bu oyun için güncelleme alması beklentiler arasında değildi. Beklentiler daha çok Assassin’s Creed Valhalla oyununa yönelikti.

Açıkçası Ubisoft’un web sitesinde yer alan güncelleme notlarında çok fazla detay bulunmuyor. Paylaşılan haberde güncellemenin bugün Xbox One ve PlayStation 4’e dağıtılacağını, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’in de geriye dönük uyumluluk yoluyla 60 FPS desteği alacağını içeriyor.

Ayrıca güncelleme boyutları hakkında da bilgi mevcut. Xbox One için bu güncelleme 370 MB boyutunda. PlayStation 4 için ise 470 MB boyutunda. Assassin’s Creed Odyssey güncellemesi için şu anda paylaşılan bilgiler bu kadar. Bugün güncellemenin gelmesi ile birlikte daha fazla detayın da ortaya çıkması umuluyor.

Antik Yunan Tarihini Odyssey ile Öğreniyoruz

Ubisoft bildiğiniz üzere Assassin’s Creed serisinde ayrı bir üçleme yaptı. Bunlar Assassin’s Creed Origins, Odyssey ve Valhalla oyunları. İlk oyunda Mısır döneminde yer alıyoruz. İkinci oyun olan Odyssey’de ise Antik Yunan dönemindeyiz. Son oyunda ise Viking maceralarına yelken açıyoruz.

Assassin’s Creed Odyssey’i daha önce hiç oynamayanlar için söyleyelim, oyun fazlasıyla beğeniliyor. Açıkçası Antik Yunan tarihini resmen Odyssey ile öğreniyoruz. Zaten bildiğiniz üzere Assassin’s Creed oyunlarının her biri belli bir dönemi ele alıyor.

Eğer ki oyunu oynamak isterseniz şu anda Steam’de indirimde. 269 TL fiyat etiketine sahip olan oyun %75 indirim ile 67,25 TL’den satılıyor. Bu indirim 30 Ağustos tarihine kadar da devam edecek. Açıkçası kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Son olarak PlayStation ve Xbox kullanıcılarının da bugün güncellemeyi indirmeyi unutmamasını tekrar hatırlatalım.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!