Apple’ın AR Başlığı Hakkında Yeni Bilgiler Gündeme Geldi!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği bir cihaz olan Apple’ın AR başlığı hakkında yeni bilgiler gündemde. Geçtiğimiz günlerde Kuo’nun yaptığı açıklamaların ardından Mark Gurman da Apple’ın AR başlığı hakkında bilgiler paylaştı.

Her iki kaynağın da paylaştığı bilgilerde ortak noktalar mevcut. Ancak iki kaynağın da bazı konularda farklı yorumları var. Apple’ın tanıtacağı en büyük ürünlerden biri olacağı tahmin edilen AR başlığı için Kuo’nun verdiği tarih 2022 senesi oluyor. Mark Gurman da tanıtım için 2022 yılını gösterse de satış için farklı bir durum söz konusu.

Gurman, haftalık olarak yayınladığı bülteninde Apple’ın gelecek hamlelerini ele alıyor. Bültenin son sayısında değindiği konulardan birisi ise yeni AR başlığı oluyor. Gurman’ın ifadelerine göre Apple, 2022 yılında bir başlık tanıtmayı hedefliyor. Ancak kullanıcıların bu başlığa ulaşması için üstünden biraz daha zaman geçmesi gerekecek gibi gözüküyor.

Gurman, geçmişte aynı durumun iPhone, iPad ve Apple Watch ürünleri için de gerçekleştiğini ifade ediyor. Bu kategorilerin orijinal ürünleri, tanıtımdan belli bir süre sonra piyasaya sürülüyor. Aynı durumun yeni AR başlığı için de gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Ünlü araştırmacı, Apple’ın başlığının “karmaşık, üretmesi pahalı ve tamamen değiştirilebilir lensler içeren” bir cihaz olacağını belirtiyor. Bu nedenle Apple’ın birçok üreticiyle ortaklaşa çalışacağını tahmin ediyor. Bunun sonucunda Apple’ın zamanını iyi kullanacağını ve sızıntı ihtimalleriyle karşılaşmadan önce çığır açan bir ürün ortaya çıkartmak istediğini vurguluyor.

Eski Apple Cihazları da Satışa Geç Çıktı

Gurman’ın bu tahminini destekleyen en büyük unsurlardan birisi eski Apple ürünleri oluyor. Analist, Apple Watch’un tanıtımdan 227 gün sonra satışa çıktığını belirtiyor. Ayrıca, iPad ve iPhone gibi ürünlerin de satışa geç çıktığını ifade ediyor.

apple-watch-series-7

Gurman’ın ifadelerine göre Apple, 2022 yılındaki WWDC’de yeni başlığı tanıtacak. Ayrıca bu etkinlik boyunca AR ve VR uygulama gelişimine odaklanacak. Ürünün kargo süreci ise 2022 yılının sonu ya da 2023 yılı olacak. Ancak Gurman, bu ürünün fiyatının pahalı olacağını da belirtiyor.

Bir başka analist olan Ming-Chi Kuo ise Apple’ın planları hakkında daha kesin tahminlerde bulunuyor. Kuo’nun paylaştığı bilgilere göre yeni başlık, 2022 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkacak. Ayrıca bu ürün bir Mac ile aynı performansı gösterecek. Buna ek olarak bir Mac ve iPhone’dan bağımsız olarak da çalışacak.

Kuo tarafından başlık hakkında paylaşılan en önemli konulardan birisi ise uygulama desteği oluyor. Kuo’nun ifadelerine göre bu başlık oldukça geniş bir uygulama desteğine sahip olacak. Bir başka deyişle yalnızca belirli uygulamaları çalıştırmayacak. Ürün hakkında önümüzdeki dönemde daha fazla bilgiye sahip olacağımız tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.