Apple, iOS 14.7 Sürümünü Yayınladı!

Apple, iPhone modelleri için yeni iOS sürümünü kullanıcılarla buluşturdu. iOS 14.7 ile birlikte iPhone kullanıcıları birçok yeni özelliğe kavuştu. Bunun yanı sıra yeni tvOS 14.7 ve watchOS watchOS 7.6 da kullanıcılarla buluştu.

iOS 14.7 ile Gelen Yeni Özellikler

  • iPhone 12 serisinin modelleri için MagSafe desteği geldi.
  • Apple Card için aile özelliği geldi. Böylece Apple Card kullanıcılarıyla ortak bir hesap paylaşmak mümkün olacak.
  • HomePod için zamanlayıcıları yönetme özelliği geldi.
  • Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için Hava Durumu ve Haritalar’da hava kalitesi bilgileri mevcut olacak.
  • Podcast kitaplığı, tüm yayınların veya sadece izlenen yayınların görüntülenmesine izin verecek.

Bunun dışında Apple, yeni iOS sürümüyle birlikte birkaç hata düzeltmesi de yaptı. Bu hata düzeltmeleri ise şunlar oldu:

  • Apple Music’te eksik olan paylaşma listesi menüsü düzeldi.
  • Dolby Atmos ve ‌‌Apple Music‌‌’te meydana gelen beklenmedik durmalar düzeldi.
  • iPhone 11 modellerinde yeniden başlatmadan sonra meydana gelen pil hatası düzeldi.

iPhone kullanıcıları, Apple tarafından yayınlanan yeni güncellemeyi Ayarlar menüsünde bulunan Yazılım Güncelleme ekranından indirebilirler.

Apple, tvOS 14.7 ve watchOS 7.6’yı da Yayınladı

Apple, iOS 14.7 sürümünün yanı sıra tvOS ve watchOS kullanıcıları için de yazılım güncellemeleri yayınladı.

watchOS 7.6 sürümü ile birlikte, 4, 5 ve 6. seri Apple Watch kullanıcıları EKG desteğine ulaştılar. Bazı ülkelerde yaşayan Apple Watch kullanıcıları, bu özelliği zaten kullanabiliyorlardı. Ancak Apple, bu güncellemeyle birlikte özelliği 30 ülkede daha kullanılabilir hâle getirdi.

Bunun dışında tvOS 14.7’de kullanıcılarla buluştu. Apple, bu yazılım güncellemesinde büyük yenilikler yapmadı. Fakat şirket yayınladığı güncelleme notunda, güncellemeyle birlikte iyileştirme yaptıklarını ve bazı hataları giderdiklerini belirtiyor.

iOS 15 Hakkında Yeni Bilgiler

iOS 15 Çok Yakında Gelecek

Araştırmacılar Apple tarafından yayınlanan iOS 14.7 sürümünün, son iOS 14 güncellemesi olduğunu söylüyorlar. Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen WWDC etkinliğinde iOS 15’i tanıtmıştı.

Söylentilere göre Apple, sonbaharda iOS 15 sürümünü kullanıcılarıyla buluşturacak. Bu yüzden de araştırmacılar, yeni yayınlanan iOS 14.7 sürümünün son iOS 14 güncellemesi olacağını söylüyorlar.

Tabii ki ilerleyen günlerde yazılımdan kaynaklı oluşabilecek hatalar, Apple’ı yeni bir güncelleme yayınlamak zorunda bırakabilir. Ancak şu an ilerleyen süreç, araştırmacıları haklı çıkartacak gibi gözüküyor.

Sizler Apple tarafından yayınlanan yeni güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iOS 14 için büyük çaplı bir güncelleme daha görecek miyiz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.