Apple Arcade’e Yeni Oyunlar Eklendi! 30’dan Fazla Oyun

Teknolojinin gelişmesinden en çok etkilenen sektörlerden birisi de şüphesiz oyun sektörü. Her geçen gün mobil cihazlar, bilgisayarlar ve oyun konsolları için yeni oyunlar piyasaya sürülüyor. Şirketler de insanların ilgisini çekebilmek adına oyunlarla alakalı bazı sistemler geliştirmeye devam ediyorlar. Apple, 2019 yılında mobil cihazlardan oyun oynayanlar için Apple Arcade isimli abonelik hizmetini başlattı. 2 Nisan’da Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Arcade’e yeni oyunlar geldi. Üstelik bu oyunlar oldukça ilgi çekici ve başarılı şirketlere ait.

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcadee Yeni Oyunlar Eklendi

Apple Arcade, 2019 yılında başlatılan bir oyun abonelik sistemidir. Bu sistem sayesinde Apple kullanıcıları aynı iCloud hesabına bağlı tüm cihazlarda oyun içi ilerlemelerini kaydedebiliyorlar. Üstelik, sistemin tek avantajı bu değil.

Kullanıcılar, aile paylaşımı seçeneğiyle en fazla 6 kişiyle sınırlı olmak üzere oyun erişimine izin verebiliyorlar. Sistemin en güzel yanı ise oyunlarda reklam bulunmaması. Ayrıca, uygulama içi satın alma ve veri izleme gibi rahatsız edici unsurlar Arcade’de yer almıyor.

2 Nisan tarihinde Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Arcade’e 30’dan fazla yeni oyun ve 2 yeni kategori dahil oldu. “Timeless Classics” ve “App Store Greats” kategorilerini ekleyen Apple, bu kategorilerdeki oyunlarda da herhangi bir reklam ve uygulama içi satın almaların olmayacağını belirtiyor.

Apple yöneticilerinden Matt Fischer yaptığı açıklamada, Arcade sisteminin oldukça beğenildiğini, aile ve arkadaşlarla oyun oynamak için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Bunun dışında yapılan açıklamada sisteme eklenen yeni kategorileri ve oyunların, sistemin çıkışından bu yana yapılan en büyük güncelleme olduğunu da söylüyor.

Öne Çıkan Oyunlardan Birisi de FANTASIAN

Apple Arcade’e yeni eklenen oyunlardan öne çıkanlar şunlar:

  • NBA 2K21 Arcade Edition
  • Simon’s Cat: Story Time
  • Star Trek: Legends
  • The Oregon Trail
  • Cut the Rope Remastered

Bu oyunlar dışında yeni eklenen “Timeless Classics” kategorisinde satranç, sudoku ve tavla oyunları yer alıyor. “App Store Greats” kategorisi ise klasikleşen oyunları bulunduruyor. Mini Metro, Threes, Fruit Ninja ve daha birçok klasikleşen oyun App Store Greats kategorisi altında oyuncularla buluşuyor.

Bunlar haricinde Arcade için bir diğer büyük haber de Final Fantasy’nin yaratıcısı tarafından geliştirilen bir oyun da bugün çıkışını yapması oldu. Arcade üzerinden oynanabilen FANTASIAN, bu oyunların arasında.

Ayrıca, yapılan açıklamaya göre çok yakında Legends of Kingdom Rush, Frenzic Overtime ve Leo’s Fortune oyunları da sistemde yer alacak.

Apple Arcade, iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’lerde kullanılabiliyor. Sistemin bir aylık fiyatı ise 34.99 TL.

Apple Arcade hakkında ne düşünüyorsunuz? Sistemi kullanıyor musunuz? Apple Arcade’e gelen yeni oyunlar ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.