Android 12 Beta Sürümünde Kullanışlı Bir Özellik Keşfedildi

Google, bilindiği üzere yeni Android sürümü üzerinde çalışıyor. Hatta şirket, geçtiğimiz hafta Pixel için Android 12 Beta 2 sürümünü birçok yeni özellik ile kullanıma açtı. Pixel kullanıcıları, beta sürümünde keşfettikleri özellikleri paylaşmaya devam ediyorlar.

Öyle ki araştırmacılar, beta sürümünde Android 12 ile gelecek yeni bir özelliği daha keşfettiler. Artık aramaların kaç dakika sürdüğü bildirim çubuğunda gözükecek. Ayrıca kullanıcılar bildirim çubuğundaki butona tıklayarak aramaya hızlıca dönebilecekler.

Beta sürümünde görüldüğü üzere Google, Android 12’de tasarım anlamında büyük yenilikler yapacak. Bu yüzden de Android 12 güncellemesini alacak olan telefon sahipleri büyük bir heyecanla bekleyişe geçtiler.

Arama Süresi Butonu Geliyor

Android kullanıcıları, Android 12 ile Google’ın tasarımdan uygulamalara kadar birçok yenilik yapacağını tahmin ediyorlardı. Çünkü Google, yaptığı paylaşımlarla Android 12 hakkında büyük beklentiler oluşturmuştu.

Android 12 beta sürümünün yayınlanmasıyla bu beklentilerin gayet yerinde olduğu anlaşıldı.

Google, Android 12’de özellikle tasarım konusunda oldukça dikkat çekici yenilikler yaptı. Beta kullanıcıları, sistemin yeniliklerden birisini daha keşfettiler. Google, Android 12 kullanıcıları için arama sürelerini görebilecekleri bir buton geliştirdi.

Bu butonda mevcut aramanın kaç dakika sürdüğü gözüküyor. Bunun dışında kullanıcılar, butona tıkladıklarında arama ekranına dönüş yapabiliyorlar.

Android 12 Arama Süresi Butonu
Android 12 Arama Süresi Butonu

Çoğu insan, bu özelliği ilk bakışta gereksiz veya basit görecektir. Fakat çok fazla telefon görüşmesi yapan Android kullanıcıları için bu özellik son derece kullanışlı olacaktır.

Özelliğin Zoom, Skype gibi uygulamalardaki aramaları destekleyip desteklemediği bilinmiyor. Fakat araştırmacılar, özelliği üçüncü taraf uygulamalar tarafından da destekleneceğini söylüyorlar.

Özellik, eğer iddia edildiği gibi birçok uygulama tarafından desteklenirse kullanıcılar özelliği sıkça kullanabilirler.

Android 12, sadece tasarım anlamında yenilikler içermiyor. Android 12 beta sürümü kullanıcıları, telefon performansından pil ömrüne kadar birçok alanda iyileşme olduğunu belirtiyor. Bunun dışında Google, Android 12 ile birlikte önemli güvenlik ve gizlilik güncellemeleri de yapacak.

Beta sürümünün yapacağı geri dönüşler, Google’ın daha stabil bir yazılım oluşturmasını sağlayacaktır. Android 12’nin stabil sürümünün Ağustos’tan sonra yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

Tabii ki olası aksaklıklar bu süreyi uzatabilir. Fakat şimdilik süreç, Google’ın paylaştığı takvime göre ilerliyor.

Sizler Android 12 Beta sürümünde çıkan yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google, yeni işletim sistemiyle kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Android 12 ile ne gibi yeniliklerin geleceğini düşünüyorsunuz? Android 12 ile ilgili görüşlerinizi ve beklentilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.