Among Us Yeni Özellikleriyle Geliyor

2018 yılında piyasaya sürülen ve büyük çıkışını 2020 yılında yapan Among Us oyunu, resmi Twitter hesabından oyun için bazı yenilikler yapacağını açıkladı. Bu yeni özellikler oyuncuları heyecanlandıracak gibi gözüküyor.

Yeni Oyun Modu Geliyor

Among Us resmi Twitter hesabından yayınlanan videoda oyuna yeni bir mod geleceğinin bilgisi veriliyor. Yeni oyun modunun adı Hide & Seek, yani bildiğimiz adıyla “saklambaç”.

Bunun yanı sıra videoda başka bilgiler de yer alıyor. Yeni vizör kozmetikleri ile karakterimizi daha özel bir görünümde kullanabileceğiz. Ayrıca 15 kişiye kadar oyuncu desteğinin olacağı vurgusu da açıklamada yer alıyor.

Bunların haricinde yeni renkler, yeni roller ve daha fazlasını içeren özellikler oyunun hayranlarına duyuruluyor. Fakat şu an için bu yeniliklerin ne zaman geleceğine dair resmi bir bilgi yok.

among us hide and seek

Tek Hesapla Birden Çok Platformda Oynama Desteği

Summer Game Fest öncesinde yapılan açıklamaya göre oyunun yapımcısı Innersloth, Among Us’a hesap bağlama özelliğinin de geleceğini açıkladı. Bu sayede oyuncular tek hesapla birden fazla platformda oyunu oynayabilecekler.

Among Us oyunu şu anda PC, Android, iOS ve Switch platformlarında kullanılabilir durumda. Firma oyunun bu sene içersinde PlayStation ve Xbox için de geleceği açıkladı.

Oyuna gelecek yeniliklerin anlatıldığı kısa tanıtım videosunda sizleri nelerin beklediğini görebilirsiniz.

Among Us Nasıl Bir Oyun?

Daha önceden oyunu hiç oynamamış olanlar için oyunu anlatalım. Bu oyunda karşılıklı iki takım bulunuyor. Bu takımlardan birisi oyun içerisindeki görevleri yaparak hayatta kalmaya ve katilleri bulmaya çalışıyor.

Diğer takım ise karşı takım üyelerini ortadan kaldırmaya çalışıyor. Fakat Imposter adı verilen katillerin kim olduklarını Imposter olanlar dışında kimse bilmiyor. Aslında oyun sosyal arkadaş çevrenizde oynamış olduğunuz “Vampir Köylü” isimli oyunla aynı mantığa sahip.

Oyun alacağı yenilikler öncesinde maksimum 10 oyuncu desteği ile oynanabiliyor. Farklı haritaların olduğu oyunda her haritanın da kendine has görevleri bulunmakta.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir oyun Among Us. Bu arada küçük bir tavsiye; oyunu oynarken yakayı ele vermemek için mikrofonlarınıza dikkat edin!

Bu tarz oyunlardan siz de zevk alıyorsanız sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Among Us Benzeri Oyunlar listemizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Listede olmayan ama sizin de eğlenerek oynadığınız bu tarz oyunlar varsa yorumlar kısmına yazarak ekleme yapabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!

“Among Us Yeni Özellikleriyle Geliyor” üzerine bir yorum

  1. İnsanların pandemi hasebi ile tam arayışta oldukları zamanda karşılarına çıkarak ve aynı zamanda herkese hitap eden yapısı ve kolay öğrenme süreci ile çok büyük patlama yaşadı fakat ben henüz hiç keyifli bir şekilde bu oyunu uzun süreler oynayabildiğimi hatırlamıyorum çünkü oyun inanılmaz şekilde bağlantı problemlerine sahip. Bu da kullanıcı deneyimi adına son derece üzücü bir durum.

Yorumlar kapalı.