2021’in İlk Çeyreğinde En Çok Satan Telefonlar Açıklandı!

2021’in yılında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı. Beklenenlere yakın sonuçlar veren liste ufak sürprizler de yaptı. Apple iPhone 12 ailesi listenin zirvesinde yer aldı. Öte yandan, Samsung Galaxy S20 serisinden hiçbir ürün ilk 10’da yer almadı.

Dünyanın en çok kullanılan telefonlarından iPhone’un son nesli iPhone 12 ailesi listenin başında yerini aldı. Gelir payına göre sıralanan listenin ilk üç ürünü de iPhone 12 ailesinden.

Listenin ilk ürünü iPhone 12 Pro Max. Özellikleriyle ve tasarımıyla kullanıcıların hayran olduğu ürün, satış raporunda da bunları kanıtlıyor. Gerek donanımı gerek de kamerasıyla akıllı telefonların ne kadar geliştiğini gösteren iPhone 12 Pro Max, gelir payına göre listenin zirvesinde yer alıyor.

iPhone 12 Pro Max’i takip eden üç model ise yine Apple’ın elinden çıkıyor. Sırasıyla; iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 11 modelleri listenin ilk 4 sırasında yerini alıyor.

Hacim payına göre sıralanan listede ise iPhone 12 Pro Max, zirveyi kardeşine bırakıyor. iPhone 12, 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok satan telefonların arasında en yüksek hacme sahip olan model oluyor. Tüm satışların %5’i gibi çok iddialı bir rakam ile rakiplerine üstün geliyor.

Hemen peşinden gelen ürünler ile liste gelir payına göre sıralamadan pek farklı gözükmüyor. iPhone 12’nin ardından en yüksek satış hacmine sahip olan ürünler sırasıyla; iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 11 oluyor.

2021in-Ilk-Ceyreginde-En-Cok-Satan-Telefonlar-Aciklandi

Apple Rakip Tanımıyor

Apple’ın fazlasıyla üstün geldiği bu listedeki en büyük rakip markaları ise; Samsung, Huawei ve Xiaomi oluyor. Gelir payına göre listenin 5. sırasını alan Samsung S21 Ultra 5G, iPhone 12 ailesinden bir ürünün önüne geçebilen tek telefon. Listenin 6. sırasında ise iPhone 12 Mini yer alıyor.

Satış hacmine göre sıralamada ise Xiaomi, Samsung’un önüne geçiyor. Redmi 9A ve Redmi 9 modelleriyle uygun fiyatlı ürünler sunan marka, Apple modellerinin hemen ardından 5. ve 6. sırayı alıyor.

Gelir payındaki üstün zaferinin yanı sıra satış hacmiyle de rakiplerini farka boğan Apple, akıllı telefon piyasasında ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. 2021 yılının ilk çeyreğindeki akıl almaz sonuçlarıyla Apple’ın bu sektördeki önemini gözle görmek mümkün.

Apple, toplam satış hacminin %14’ünü son model ürünleriyle elinde bulunduruyor. Peki, bu başarısını yılın ikinci çeyreğinde de gösterebilecek mi? Zaman içerisinde göreceğiz.

2021’in ilk çeyreğinde en çok satan telefonlar arasında sizin telefonunuz da var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.