Bir Profesyonel Gibi Fotoğraf Çekmek İçin İhtiyacınız Olanlar

Akıllı telefonlarımızı artık; hayatımızı ve dünyayı yakalamak, belgelemek ve paylaşmak için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığına göre seçiyoruz. Tutkunuz; yemeğinizin veya kendinizin fotoğrafını çekmek, seyahatinizi veya portre fotoğrafınızı sergilemek olabilir. Bir profesyonel gibi fotoğraf çekmek için ihtiyaç duyduğunuz tek şey akıllı telefonunuza ekleyeceğiniz birkaç destek parça.

Photon Işık Kutusu

Photon Işık Kutusu

Çoğu ışık kutusu gibi tasarlanan Photon, ürünlerinizi fotoğraflayabileceğiniz 5 taraflı bir küp. Ürünleriniz için temiz bir arka plan sağlayan bu küpün içinde gerçek bir Photon ışık kurulumu var. Photon’un kalan yüzeyleri tamamen buzlanmış ve yukarıdan aşağıya doğru ledlerle kaplanmıştır. Merkezi olarak kontrol edilen bir kaynağa bağlı olan bu ledler, ürününüzün; şekline, boyutuna, yönüne ve yüzeylerin kalitesine göre kombine edilip çalıştırılabilir. Aydınlatma ayarlarınızı kaydedebilir veya Photon’un kütüphanesinden hazır olanları kullanabilir hatta ilginç bir çekim yapmak istiyorsanız ledleri hareket ettirebilirsiniz.

BigSofti

BigSofti

Tüm önde gelen akıllı telefon, tablet ve laptop markalarına uyan evrensel bir kilitle gelen BigSofti fotoğraflarınız için bir ışık kaynağıdır. BigSofti tek bir tam zamanlı şarjla 95 dakika çalışıyor ve sadece selfie çekimlerinizi değil bütün çekimlerinizi daha profesyonel bir hale getiriyor.

ShiftCam ProGrip

Bir Profesyonel Gibi Fotoğraf Çekmek
ShiftCam ProGrip

ShiftCam ProGrip, kavrama mekanizmasıyla herhangi bir akıllı telefonu, fotoğraf çekmeniz için çok daha üst bir düzeye taşır. Bluetooth deklanşör düğmesi, işaret parmağınızla görüntüleri çekebilmeniz için mükemmel konumlandırılmıştır. Kavrama kısmı, telefonu yatay konumda tutarken ekranı dikey moda çevirmenizi sağlayan döner bir eklemle birlikte gelir ve bu da size özgürce ve rahatça çekim yapma olanağı sağlar.

Renk Eşleme Kartı

Renk Eşleme Kartı

Renk eşleme kartı diyebileceğimiz bu kartların üstünde renk örnekleri ve ortasında içi boş bir kısım bulunuyor. Kartı, taramak istediğiniz renkte bir nesneye yerleştirip kameranızı ona doğrulttuğunuz zaman Pantone Connect uygulaması o boş oyuğa denk gelen rengi anında analiz eder ve rengi doğrudan erişebileceğiniz bir palete gönderir. Bu kartın arkasındaki teknoloji ise oldukça basit. Kartın üstündeki renk örnekleri ve izleme işaretleri, Pantone uygulamasının renkleri yakalama biçimine yardımcı oluyor ve böylece her türlü aydınlatma koşulunda tonları büyük bir doğrulukla yakalayabiliyorsunuz.

Defox Kılıf

Defox Kılıf

Defox’un kılıfı kameranızı yeniden konumlandırır, böylece önünüzde olup bitenleri kaydederken telefonunuza bakabilirsiniz. Defox sayesinde telefonunuzu direkt çektiğiniz şeye yönlendirmek yerine bunu kılıfınız yapıyor, siz de telefonunuzu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu ilginç sapma, telefonunuzun daha erişilebilir bir cihaz olmasını sağlıyor ve hatta onu bir aksiyon kamerası gibi kullanabilmenize de imkan tanımış oluyor.

Kodak Fotoğraf Kiti

Bir Profesyonel Gibi Fotoğraf Çekmek
Kodak Kiti

Bu set çarpıcı fotoğraflar çekmeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Size derinlik, ışık ve kararlılık kazandırarak telefonunuzun mükemmel görüntüler yakalamasını sağlayan bu set üç aksesuardan oluşuyor: Mini tripod, portre ışığı ve iki klips. Bu setle birlikte telefonunuzun çekim gücünü yüksek derecede arttırabilirsiniz.

Foldio 3

Bir Profesyonel Gibi Fotoğraf Çekmek
Foldio

Geleneksel fotoğraf kurulumlarının çoğu, bir oda dolusu ekipman ve saatlerce kurulum gerektirebiliyor. Foldio 3’ün yenilikçi tasarımı ise tüm bunları kolunuzun altına sığabilecek küçük bir kutuya yerleştiriyor. Açtığınız kutuyu manyetik kilitleriyle monte ettikten sonra ürünlerinizi bir stüdyodaymış gibi fotoğraflamanız mümkün. Kutunun üst kısmındaki 3 led şerit, ışık ihtiyacını tamamen karşılıyor ve Foldio 3, ihtiyacınıza göre bir siyah bir de beyaz arka planla birlikte gönderiliyor.

Langly Saha Ceketi

Langly Saha Ceketi

Özel bir teknoloji etrafında geliştirilen bu ceket; su, toz ve karı dışarda tutarken içerde nefes alabiliyor. Ceketin dış tarafında 200 mm’ye kadar olan lenslerin sığabileceği dört kargo cebi var ve bu kendinizi bir çekim için hazırlarken kameranızı saklamanıza izin veriyor.

Ceket ayrıca, 7 farklı bellek kartına sahip bellek kartı tutucusu, DSLR pil çantası ve flaşınız için ayrı bir pil bölmesi gibi çeşitli aksesuarlara bağlanan bir bağlama sistemi ile birlikte geliyor. Ek olarak, bir lens kapağı tutucusu ile birlikte gelen ceket sayesinde aksesuarları taşımak için sırt çantanıza ihtiyaç duymazsınız. Ceket, ceplerinin etrafında bir RFID astar ile birlikte gelir böylece cüzdanınızı, kartlarınızı veya pasaportunuzu dijital hırsızlığa karşı güvenli ve erişimi kolay yerlerde saklamanızı sağlar. 

ViewPt

ViewPt

ViewPT, insan gözlerini taklit etmek için tasarlanmış küçük, taşınabilir çift lensli bir kameradır. Hesaplanmış uzaklığı sayesinde tıpkı gözlerimiz gibi bir sağ bir de sol görüntü yakalar ve bunları birleştirir böylece sadece bir görüntü değil bir bakış açısı görmenizi sağlar.

Fotoğraflara derinlik kazandıran bu aksesuar gerçekliklerini de büyük oranda arttırır ve bir profesyonel gibi fotoğraf çekmek konusunda size destek sağlar.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.