Mobil Oyun Önerileri 8. Hafta – 2021 Yılı

mobil oyun önerileri 8. hafta
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 8. hafta oyunları.

Tennis Clash

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun, mükemmel seviyede rekabete ev sahipliği yapan bir spor oyunu. Tennis Clash, online olarak oynanan bir tenis oyunu.

Oyunun kontrollerini öğrenmek son derece basit. Ancak, ustalaşmak da bir o kadar zor. Ekranda kaydırmalar yaparak topu hareket ettiriyoruz. Topa vuruşumuzu etkileyen en önemli faktörlerden birisi ise konumumuz. Rakibimiz topa hamle yapacağı sırada konumumuza da ayarlayabiliyoruz.

Görüldüğü gibi oldukça basit kontrollere sahip ancak, rakiplerimizle karşılaştığımızda bu basitlik aynı şekilde kalmıyor. Yapılacak hamleleri tahmin etmek, o vuruşa göre pozisyon almak, vuruşun şiddeti ve yönünü iyi ayarlamak gerekiyor.

Oyunda bir kupa sistemi bulunuyor. Bu kupa sistemine göre farklı klasmandaki rakiplerle karşılaşma imkanınız oluyor. Ayrıca her klasmanda farklı seviyede ödüller yer alıyor. Bu ödüller bazen bir çanta bazen de para oluyor. Çantalardan topladığımız ekipmanları para ile güçlendirebiliyoruz. Böylece rakiplerimize karşı avantajımız oluyor.

Oyunun tam da burasında değinmek istediğimiz bir nokta var, geliştirmeler. Genellikle böyle oyunlar “pay to win” formatında olur. Bir başka deyişle, parayı veren düdüğü çalar. Ancak Tennis Clash bunun bir nebze de olsa önüne geçebilmiş.

Oyunda hiç mi oyun içi harcama yok diyebilirsiniz. Tabii ki var, ancak bunları satın almanıza gerek yok. Aynı geliştirmeleri biraz daha uzun sürede hiç para harcamadan yapmak da mümkün. Fakat, bu süreçte karşınıza çıkan güçlü rakipler canınızı sıkabiliyor.

Oyunla ilgili söylememiz gereken önemli bir başka nokta ise internet bağlantısı. Oyun, iyi bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Online bir spor oyununda bu oldukça makul bir istek.

Tennis Clash, Android ve iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Bu eğlenceli spor oyununa göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Humbug

İlginç bir bulmaca oyunu ile listemize devam ediyoruz. Burada ilginç olan nokta oynanıştan çok tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Humbug, böcekler, örümcekler, çekirgeler ve benzeri hayvanlarla dolu bir bulmaca oyunu.

Oyundaki amacımız, karelerden oluşan bir bulmacayı çözmek. Her bölümde en az bir kare, ulaşmamız gereken noktayı temsil ediyor.

Oyunda yer alan her hayvanın farklı bir fonksiyonu bulunuyor. Örneğin, örümcekler, önüne bir engel çıkana kadar kareler üzerinde ilerleyebiliyor. Öte yandan uğur böcekleri, her seferinde en fazla iki kare ilerliyor.

Oyunun tasarımı son derece başarılı. Ancak, dinamik ve renkli bir görüntü sunan oyun, böceklerden çok hoşlanmayan oyuncuklara pek hitap etmiyor. Bu nedenle, böceklerden tiksinen okurlarımıza bu oyunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Tüm böcekleri tanıdıktan sonra geriye kalan iş farklı bulmacaları çözmek oluyor. Bazı seviyelerde tek türden böcekler karşımıza çıkarken bazı seviyelerde tüm böcekleri bir arada kullanmak zorunda kalabiliyoruz.

Oyun, App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak yer alıyor.

Redungeon

Bu hafta önereceğimiz son oyun olan Redungeon, mükemmel bir aksiyon ve parkur oyunu. Tekrar tekrar öleceğiniz zorluktaki bir zindanda ne kadar ilerleyebilirsiniz?

Redungeon, rastgele oluşturulmuş farklı zindanlarda hayatta kalmayı temel alıyor. Bu nedenle her oynanış eşsiz ve bir öncekine kesinlikle benzemiyor. Fakat, bir süre sonra çok sinir bozucu bir hale gelebiliyor, yalan yok.

Birbirinden değişik engeller, tuzaklar ve düşmanlar karşımıza çıkıyor. Bunlara yakalanmadan yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.

Her ne kadar zorlayıcı ve sinir bozucu da olsa Redungeon, son zamanlarda oynadığımız en iyi mobil oyunlar arasında kesinlikle yer alıyor. Ayrıca, çok hafifçe hissettirdiği Super Meat Boy esintileriyle de gönlümüzü çalıyor.

Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Redungeon’ı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2021 yılı mobil oyun önerileri 8. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de oynamayı sevdiğiniz mobil oyunları bizimle paylaşabilirsiniz. Listemizdeki oyunlar ile ilgili görüşlerinizi de yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Google Uygulamaları

Google Uygulamaları için Gizlilik İpuçları

Günümüzde Google uygulamalarını kullanmamak imkansız. Ancak bu uygulamaları kullanmak bütün verilerinizi, yani gizliliğinizi Google’a vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunu sınırlandırma gücüne

Yorum yapın