Mobil Oyun Önerileri 7. Hafta – 2021 Yılı

mobil oyun önerileri 7. hafta 2021 yılı
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 7. hafta oyunları.

Lines

Yine sizler için birbirinden eğlenceli oyunları derlediğimiz bir liste oluşturduk. Listemize Lines ile başlıyoruz. Mobil oyun geliştiricilerinin yaratıcı fikirlerinden bir başkası olan Lines, oyunun üreticileri tarafından bir bulmaca oyunu olarak sınıflandırılmış. Fakat, biz bu oyunun bir bulmacadan fazlası olduğunu düşünüyoruz.

Oyundan kısaca bahsedelim, en azından ilk bölümünden. Oyun farklı renkteki noktaların bir şekli doldurması üzerine kurulu bir oynanışa sahip. İlk bölümde bu renklerden birisini de siz yönetiyorsunuz. Her seviyede başka bir şekil karşımıza çıkıyor. Bu şeklin üzerinde yüzdesel olarak en fazla alana sahip olan renk, seviyenin galibi oluyor.

Peki, biz kendi rengimizi nasıl yönetiyoruz? Bulmaca kısmı tam da burada devreye giriyor. Her seviyenin başında diğer renkler, şeklin üzerine yerleşmiş oluyor. Onların konumlarına göre biz de kendi rengimizi yerleştiriyoruz ve daha fazla alana yayılmaya çalışıyoruz. Bunu da, şeklin herhangi bir yerine dokunarak gerçekleştiriyoruz. İlk bölümde oynanış bu şekilde.

Oyunu kaptık ve son sürat devam ediyoruz. Fakat o da ne? Oyun bize bir uyarıda bulunuyor. “Makas” isimli bir mod oynamaya hazır hale geliyor. İşte burada oynanabilirlik ve sürükleyicilik zirveye ulaşıyor. Geliştiriciler, başarılı bir oynanış hazırlayıp tamamen onun üzerine kurulu bir oyun yaratmak yerine, başarılı birkaç oyun modu hazırlamış ve oyunculara sunmuş. Oldukça takdir edilesi bir düşünce olduğunu söylememiz gerek!

Yazdıklarımızdan tahmin edildiği üzere oyun bilgisayara karşı oynanıyor.

Ayrıca değinmemek çok büyük saygısızlık olur, oyunun müzikleri tek kelimeyle inanılmaz. Oyun boyunca çeşitli bulmacaları çözerken piyano sesleri size eşlik ediyor. Daha da büyüleyici olan, bu seslerin hamlelerinize uyum göstermesi.

Eşsiz bir deneyim için Gamious tarafından geliştirilmiş Lines’ı oynamanızı tavsiye ediyoruz. Üstelik hem App Store hem de Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Odd Bot Out

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyun olan Odd Bot Out, bir çeşit fizik temelli bulmaca oyunu. Oyunun arkasında bizim de çok sevdiğimiz bir isim olan Martin Magni bulunuyor. Kendisinin Fancade ve Mekorama oyunlarından daha önceki önerilerimizde bahsetmiştik.

Yaptığı oyunlar ile bir çeşit mobil oyun sanatçısına dönüşmüş olan Martin Magni’nin eski oyunlarından biri Odd Bot Out. Oyunda, diğer robotlardan farklı dostumuz Odd’u geri dönüşüm kutusundan kurtarmaya çalışıyoruz.

Çeşitli nesnelerin yardımıyla bulmacaları çözerek ilerliyor ve Odd’un özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı oluyoruz. Oyunda 100 farklı seviye yer alıyor. Bu seviyelerde bazen bir kutu taşıyarak bazen de bir araba sürerek bulmacayı çözmeye çalışıyoruz.

Oldukça severek oynayacağınıza emin olduğumuz Odd Bot Out, Android ve iOS için mağazalardan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Wizard Legend

Bu haftaki son önerimiz olan Wizard Legend, son zamanlarda oldukça popüler olan “roguelike” oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. İçinde aksiyon ve rol yapma ögeleri de barındıran Wizard Legend, zaman geçirmek için mükemmel bir tercih.

Oyunda düşmanlara karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Düşmanlarımız ise tatlılar! Evet, yanlış duymadınız, tatlılar! Bunun nedenini anlamak için gelin oyunun hikayesine bir göz atalım.

Küçük bir büyücüyü canlandırdığımız Wizard Legend’da, karakterimizin en sevdiği yemek türü, tatlılar. Her türlü tatlıya hiçbir şekilde hayır diyemeyen büyücü yaptığı çalışmalar sırasında sıra dışı bir bilgi öğrenmiş. Tükettiği sihirleri, yüksek şekerli tatlılar yiyerek geri kazanabiliyor. Ayrıca, kilo almak gibi bir derdi de yok!

Her şey güzel giderken, Tatlı Şirketi (İng. Dessert Company) isimli sözde bir şirket gelip bir takım deneyler gerçekleştiriyor. Bu deneyler sonucunda, küçük büyücümüzün sevdiği tatlılar, saldırgan canavarlara dönüşüyorlar.

Bu sebeple, küçük büyücü bu duruma çok sinirleniyor. Dahası, yerinde durmuyor ve mutasyona uğramış tatlıları yok etmek için Tatlı Şirketi’ne doğru yol alıyor.

Son derece “tatlı” bir hikayeye sahip olan Wizard Legend, kademe kademe ilerlediğimiz ve her seviyede yeni bir özellik geliştirdiğimiz oyunlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda önerdiğimiz Shootero ile benzer bir oynanışa sahip oyun son derece eğlenceli.

Üstelik Wizard Legend, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor. En azından bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

2021 yılı mobil oyun önerileri 7. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de oynamayı sevdiğiniz mobil oyunları bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, yorumlar kısmından içeriğimizle ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

android-telefon-yedekleme

Android Telefon Yedekleme: Verilerinizi Kaybetmeyin!

Akıllı telefonunuz; tüm kişi rehberinizi, değerli fotoğraflarınızı, önemli belgelerinizi ve kullandığınız uygulamaları sakladığınız tek yerdir. Telefonunuz, nerede olursanız olun bunlara kolayca erişmenizi

Yorum yapın