Mobil Oyun Önerileri 6. Hafta – 2021 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-6-2021-yili (1)
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 6. hafta oyunları.

Wall Kickers

Listemizin ilk sırasında yer alan oyun, geçen hafta önerdiğimiz High Risers ile benzeyen bir arcade oyunu. Wall Kickers, duvarlardan zıplayarak gidebildiğimiz kadar yükseğe gitmeye çalıştığımız oldukça eğlenceli bir oyun.

Geçtiğimiz hafta önermiş olduğumuz High Risers ile aynı geliştiriciye sahip olan Wall Kickers’da da benzer bir oynanış mantığı kullanılmış; ancak oyunun mekanikleri High Risers’dan son derece farklı.

Zıpladığımız her duvara tutunuyoruz ve yavaşça aşağıya kayıyoruz. Duvardan düşmeden farklı bir duvara atlamamız gerekiyor. İşler tam da burada ilginçleşiyor. Ekrana her dokunduğumuzda karakterimiz çapraz bir şekilde yukarıya doğru sıçrıyor ve en yakındaki duvara tutunmaya çalışıyor. Peki, çaprazımızda duvar yoksa?

Ekrana peş peşe iki kere tıklayınca karakter bir çapraz sıçrama daha gerçekleştiriyor. Bu sıçrama ise ilk sıçradığı yönün tam tersi istikametinde oluyor. Bu şekilde yukarıya doğru olan yolculuğumuz devam ediyor.

Oyun sırasında karşımıza çeşitli engeller çıkıyor. Dikenli duvarlar, zıplatan yüzeyler ve hareketli testereler bunlardan sadece bazıları. Ayrıca, belli bir süre sonunda yön değiştiren duvarlar da oyunda mevcut. Kısaca oyun, yukarıya çıkmanızı engellemek için elinden geleni yapıyor.

Oyunda farklı karakterler ve ortamlar yer alıyor. Bunları parayla satın alabileceğiniz gibi oyun içinde kazandığınız parayla da temin etmek mümkün. Oyun içindeki altınlarla, oyun sonundaki ekran sayesinde rastgele bir ödül kazanabiliyorsunuz. Maalesef, burada tercih hakkınız bulunmuyor.

Wall Kickers, zaman geçirmek için son derece eğlenceli bir oyun. Üstelik, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Golf Blitz

Bu haftaki favori oyunumuz Golf Blitz oluyor. Online bir oynanışa sahip Golf Blitz, son derece eğlenceli bir golf oyunu. Oyundaki amacımız, diğer rakiplerden önce deliğe ulaşmak.

Golf Blitz’i farklı yapan özellik, çok oyunculu bir sistemde oldukça başarılı bir oynanış sunması. Oyunda her vuruştan sonra belirli bir süre boyunca hareket imkanı verilmiyor. Farklı parkurlarda deliğe ulaşmaya çalıştığımız oyunda hamlelerin çok dikkatli gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Golf Blitz’de bulunan bir diğer önemli özellik ise güçlendirmeler. Topa daha güçlü vurmanızı sağlayan ya da hedefe daha isabetli gitmesine yardımcı olan özellikler sayesinde atışlarınızı daha iyi planlayabiliyorsunuz. Bu özellikleri kullanmak için de oyun içinde kazandığınız enerjiyi harcıyorsunuz. Enerji ise zamanla kendi kendine doluyor.

Oyunda çok fazla özelleştirme ve geliştirme yer alıyor. Ayrıca, farklı haritalar ve özellikler sayesinde oyunun oynanabilirliği en üste seviyeye ulaşıyor. Hiç sıkılmadan günlerce oynayabileceğinizi düşünüyoruz.

Golf Blitz, kendi kategorisinde en iyi mobil oyunlardan biri şüphesiz. Üstelik bu oyun tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor. Bir şans vermeden geçmeyin deriz.

Ritual

Bu hafta önereceğimiz son oyun Ritual, bir rol yapma oyunu olarak tanıtılıyor. Biz bu oyunun hack and slash türüne dahil olabileceğini de düşünüyoruz.

Oyunun kendine has grafikleri ve eğlenceli oynanışı bize biraz Magicka’yı anımsatıyor. Oyunun ilginç hikayesinde değinmeden, doğrudan oynanışa geçiyoruz. Bir harita üzerinde sürekli hareket ediyor ve düşmanları alt etmeye çalışıyoruz.

Bu amacımıza ulaşmak için hem elimizdeki silahları hem de büyülerimizi kullanabiliyoruz. Farklı kombinasyonlarla değişik düşmanları yenmek için uğraşıyoruz.

Oldukça beğeneceğinizi düşündüğümüz Ritual ile bu haftaki önerilerimizin sonuna geliyoruz.

2021 yılı mobil oyun önerileri 6. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de oynamayı sevdiğiniz mobil oyunları bizimle paylaşabilir ya da içeriğimizle ilgili görüşünüzü yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Fotoakustik Sonar Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Fotoakustik Sonar Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Dünya yüzeyinin yaklaşık yüzde 70’i su ile kaplıdır. Buna karşın, okyanusların ve denizlerin yalnızca küçük bir bölümü haritalandırılmıştır. Bunun nedeni ise su

Yorum yapın