Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 52. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 52. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2020 yılının son mobil oyun içeriği olan mobil oyun önerileri 52. hafta listemiz.

Bu hafta diğer haftalardan farklı bir içerik oluşturmak istedik. Senenin son haftası olması nedeniyle yılın en çok beğenilen oyunları arasından 3 mobil oyununu sizler için listeledik. Bu oyunları belirlerken The Game Awards’un aday gösterdiği oyunlardan faydalandık.

Among Us

Yılın en iyi mobil oyunu seçilmiş olan Among Us’ı duymayan kalmamıştır diye düşünüyoruz. Her ne kadar oyun 2018 yılında piyasaya sürülmüş olsa da, 2020 yılında büyük çapta bir kitleye ulaştığını söyleyebiliriz. Üstelik bu artış 2021 yılında da azalacak gibi gözükmüyor.

Mobil sürümü tamamen ücretsiz olan Among Us, 10 oyuncuya kadar oynama imkanı sunuyor. Oyun klasik vampir-köylü oyunlarından biri olarak tanımlanıyor.

Genellikle 8 ekip üyesi ve 2 hainden oluşan oyunlarda iki kategorideki oyuncuların amacı farklı oluyor. Ekipte yer alan oyuncular, kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalışıyor. Ancak bunu yaparken hainlerle mücadele etmeleri gerekiyor. Çünkü hainler ekip üyelerini etkisiz hale getirmeye çalışıyor.

Hainlerin amacı, bahsettiğimiz gibi ekip üyelerini etkisiz hale getirmek. Bunu yaparken dikkatli olmaları gerekiyor çünkü hainler görev yapamıyor ve neredeyse tüm harita oyuncular tarafından takip edilebiliyor. Bu sebeple hainlerin gizlilik içeren bir strateji kullanmaları önemli oluyor.

Oyun kolay erişilmesi ve arkadaşlar ile oynarken son derece zevkli olması sebebiyle yılın oyunu olmaya hak kazanıyor. Bizim de Among Us hakkında söyleyeceğimiz pek kötü bir özellik bulunmuyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Among Us’ın mobil sürümü ücretsiz olarak indirilebiliyor. Play Store ve App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynarken oldukça eğlenceli anlar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Call of Duty Mobile

Yılın en iyi oyunlarından bir diğeri ise Call of Duty Mobile oluyor. Call of Duty Mobile, aşina olduğumuz Call of Duty deneyimini mobil platformlara taşıyor. Ücretsiz oynama imkanı sunan oyun farklı modları da bünyesinde barındırıyor.

Özellikle son birkaç yıldır oldukça popüler hale gelen battle royale furyasına Call of Duty Mobile da katılıyor. Son hayatta kalanın kazandığı 100 kişilik mod oyunculara sunuluyor. Battle royale haricinde 5v5 ölüm maçı ve Sniper vs Sniper modları da Call of Duty Mobile’da yerini buluyor.

Call of Duty deneyimini sağlayan bir diğer faktör ise Call of Duty Black Ops ve Call of Duty Modern Warfare’da bulunan oyun haritaları oluyor. Multiplayer modlarda yer alan haritalar, Call of Duty Mobile’da da oyuncularla buluşuyor.

Oyunun oynanışı ve grafikleri, oyun zevkini artıracak biçimde oyunculara sunuluyor. Among Us gibi, Call of Duty Mobile da arkadaşlarınız ile oynarken sizi aşırı eğlendirecektir. Bu oyunu herkese tavsiye ediyoruz.

Legends of Runeterra

Listemizdeki son oyun ise Legends of Runeterra oluyor. Legends of Runeterra bir kart ve strateji oyunu. Oyunun amacı ise, aynı League of Legends’da olduğu gibi rakibin Nexus’unu parçalamak ancak bu sefer daha farklı bir yöntem izleniyor.

Bir kart oyunu olmasından ötürü oyunda strateji oldukça önemli bir yere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Legends of Runeterra’da kart desteleri oluştururken karşımıza farklı bölgeler çıkıyor. Bu farklı bölgelerin özel mekanikleri ve stratejileri bulunuyor. Üstelik bir deste oluştururken iki bölgeden kartlar bir kombinasyon ile değerlendirilebiliyor.

Ayrıca desteye şampiyon kartları da eklenebiliyor. Bu şampiyon kartlarının özellikleri oyun içerisinde yükselebiliyor ve güçlenebiliyor. Buna ek olarak şampiyonların kendine has özellikleri de Legends of Runeterra’da oyuncuların kullanımına sunuluyor.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebilen kart ve strateji oyunu Legends of Runeterra, bu senenin en çok beğenilen oyunlarından birisi oluyor.

Mobil oyun önerileri 52. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de bu sene boyunca severek oynadığınız oyunları yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın