Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 51. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 51. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 51. hafta listemiz.

Battle of Polytopia

Bu haftaki ilk oyunumuz Battle of Polytopia, sıra tabanlı bir strateji oyunu. Strateji oyunu olmasından kaynaklı olarak tahmin edebileceğiniz gibi oyun oldukça detaylı tasarlanmış. Oyundaki amacımız ise diğer oyuncuları yani medeniyetleri alt etmek.

Oyunda üç farklı mod yer alıyor. Bunlardan ilki olan “Perfection” modunda, 30 turdan oluşan bir oyun yer alıyor. Oyunun klasik modu olarak da bahsedilen Perfection, 30 turun sonunda en yüksek skoru toplayan oyuncu birinci oluyor ve oyunu kazanıyor.

İkinci oyun modu olan “Domination” modunda bir zaman sınırı bulunmuyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, diğer kabileleri yok etmek. Son kalan medeniyet oyunu kazanıyor. Oyunun ilerleme şekli yine sıra tabanlı oluyor.

Son oyun modu ise “Creative” yani yaratıcı oyun modu oluyor. Özel oyun modu olarak düşünülen Creative modunda, oyun modu, rakip sayısı, zorluk, harita tipi, harita büyüklüğü gibi seçenekleri ayarlayabiliyor ve istediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz.

Her medeniyetin başlangıçta kendine ait özellikleri oluyor. Ayrıca oyun içinde de geliştirilebilir bir yetenek ağacı bulunuyor.

Oyunda çevrimiçi oynanabilen bir mod da yer alıyor. İster yerel ağ oluşturup arkadaşlarınızla, isterseniz de İnternet üzerinden diğer oyuncularla oynayabiliyorsunuz. Ancak belirtmekte fayda var, İnternet üzerinden diğer oyuncularla oynamak isterseniz en az bir oyun içi harcama yapmış olmanız isteniyor.

Bu oyun içi harcamalar farklı medeniyetler oluyor. Bu oldukça başarılı oyunun içinde ücretsiz olarak gelen 4 tane medeniyet bulunuyor.

Oyun hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Hello Yogurt

Bu haftaki ikinci oyunumuz Hello Yogurt hakkında, basit bir oynanışa sahip runner tarzı bir oyun diyebiliriz. Oyunda bir çeşit laktobasil bakterinin ağızdan içeriye girişinden itibaren ilerlediği macerasına ortak oluyor ve hedefine ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Bir bilim adamının deney olarak tasarladığı bu bakterinin amacı insan vücudundaki toksinleri engellemek ve hastalıkları önlemek.

Oyunun oynanışı oldukça basit demiştik. Ekranda sürekli ilerleyen karakterimiz, biz ekrana her tıkladığımızda iki birim ilerliyor. Önümüze çıkan engellere göre ekrana tıklıyoruz ve karakterimizin canı bitene kadar yol kat etmeye çabalıyoruz.

Bakteriyi geliştirme ve evrimleştirme imkanımız bulunuyor. Bunun önemi seviye ilerledikçe karşımıza çıkıyor. Vücutta ilerledikçe bakterimiz zeminden daha çok hasar almaya başlıyor.

Bunların haricinde oyunda çeşitli görevler bulunuyor. Bu görevlerden ödüller kazanabiliyoruz. Ayrıca oyunun harika hikayesini, bilim insanımızın günlüklerinden takip edebiliyoruz.

Böyle bir oyunun ücretsiz olması bizi çok şaşırttı. Mükemmel tasarımı ve oldukça basit oynanışıyla Hello Yogurt bu hafta en beğendiğimiz oyun oluyor. Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Atomas

Bu hafta önereceğimiz son oyun olan Atomas, bir çeşit bulmaca olarak sayılabilir. Oyunda çeşitli elementlerin bir araya gelmesi ve birleşmesi için uğraşıyoruz.

Oyun bir daire etrafında şekilleniyor diyebiliriz. Ekranın çeşitli noktalarında yer alan elementleri farklı kombinasyonlar ile birleştiriyor ve ortaya yeni bir element çıkartıyoruz.

Elementleri birleştirmek için, dairenin etrafına çeşitli elementler fırlatıyoruz. Aynı iki elementin arasına “+” işareti fırlattığımızda ise elementler birleşiyor. “-” işaretli top ile de bir elementin yerini değiştirebiliyoruz. Ayrıca “-” işaretiyle aldığımız elementi “+” işaretine de dönüştürebiliyoruz.

Oyunda 124 adet element bulunuyor. Ayrıca oyunda 4 farklı mod yer alıyor. Klasik oyun modu dışındaki modlar, zamana karşı yarış, Zen ve Geneva modu oluyor.

Oldukça basit mekaniklere sahip ancak bir o kadar da bağımlılık yapan Atomas, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 51. hafta listemiz burada sona eriyor. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın