Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 50. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 50. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 50. hafta listemiz.

League of Legends: Wild Rift

Bu hafta önereceğimiz ilk oyunu uzun süredir bekliyorduk. League of Legends Wild Rift sonunda Türkiye için kullanıma açıldı. Aslında oyun hakkında söylenecek yeni pek bir şey bulunmuyor. Bilgisayardaki League of Legends’ın, mobil cihazlar için uyarlanmış versiyonu gibi düşünebiliriz.

Oyunun kontrollerine alışmak için biraz zaman geçirmek gerekiyor. Ayrıca Wild Rift’te şimdilik tüm şampiyonlar bulunmuyor, ancak her gelen güncelleme yanında bir şampiyon getiriyor.

Oyundaki tüm şampiyonlar şimdilik aynı ücrete satılıyor gibi gözüküyor. Ayrıca oldukça fazla özelleştirme League of Legends Wild Rift’te bizleri karşılıyor.

Daha önce yazdığımız yazıda da belirttiğimiz gibi, League of Legends Wild Rift, bilgisayar sürümüne benzer bir dereceli oyun sistemi sunuyor. 1, 2, 3 ve 5 kişilik gruplarla, dereceli sistemde oyun bulunabiliyor.

Riot Games, oyunun parası olan kazansın (pay-to-win) mantığında bir oynanışı olmaması için çaba gösterdiklerini belirtiyor. Şimdilik gözüktüğü üzere bu amaçları başarılı olmuş.

Oyunda ödüller kazanabileceğiniz çeşitli etkinlikler de yer alıyor. Bu ödüllerin arasında şampiyonlar da var. League of Legends Wild Rift, mobil sürümlerdeki MOBA oyunları tahtından edecek gibi gözüküyor.

Hem iOS hem de Android için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.              

Time Surfer         

Bu haftaki ikinci oyunumuz Time Surfer, mükemmel bir arcade oyunu. Zaman geçirmek için bir oyun arıyorsanız, bu oyun işinizi fazlasıyla görecektir. Oyunun amacı çok basit, gidebildiğimiz kadar uzağa gitmek ve bunu mümkün olduğunca dikkatli yapmak.

Oyunda farklı haritalar ve modlar yer alıyor. Ancak oyunun temel oynanışı hepsinde aynı. Ekranın sağ tarafında dokunursak karakterimiz zemine doğru baskı uyguluyor. Tepelerden aşağı inerken bu hareket bize hız kazandırıyor. Ekranın sol tarafı ile ise zamanı geriye alıyoruz. Bu sayede hatalarımızı telafi edebiliyoruz.

Zamanı geri almak için belli bir sistem bulunuyor. Haritada ilerlerken karşımıza çıkan bonusları toplayarak zamanı daha geri alabiliyoruz.

Oyunda yılbaşı sezonu için bir harita da yer alıyor. Bizim şu anlık en sevdiğimiz harita o oldu.

Time Surfer, bu hafta en beğendiğimiz oyun oluyor. Oyun Android için ücretsiz, iOS için ise 8.99 Türk lirası fiyatla alınabiliyor.

Grand Mountain Adventure

Listemizin son oyunu Grand Mountain Adventure, kayak yapmayı sevenler için mükemmel bir spor oyunu. Bir açık dünya oyunu diyebileceğimiz Grand Mountain Adventure bize çeşitli kayak pistleri ve dağlar sunuyor. Ayrıca oyunda farklı modlar bulunuyor. Bu modlar arasında, hız yarışı, havada asılı kalma gibi görevler yer alıyor.

Grand Mountain Adventure, oyunculara grafikler ve sesler açısından son derece başarılı bir deneyim sunuyor.

Oyun bize başarılı bir oynanış sunuyor ancak oyunun ücretsiz versiyonunda sadece iki adet dağ yer alıyor. Bu dağları tamamladıktan sonra ise oyunun tam sürümünü satın almanız isteniyor.

Oyunun tam sürümünde 20 saati aşkın oynanış, 7 adet dağ, yüzden fazla görev ve daha nice özellik bulunduğu belirtiliyor.

Maalesef oyunun ücreti bir hayli yüksek. Grand Mountain Adventure’ın tam sürümü iOS’te 47 Türk lirasına, Android’de ise 51 Türk lirasına satın alınabiliyor. Oyun her ne kadar güzel olsa da, bir mobil oyun için oldukça yüksek fiyatlı olması bir dezavantaj olarak görülebilir. Tabii ki bunda güncel döviz kurunun etkisi de bulunuyor.

mobil-oyun-oneri-hafta-50-grand-mountain-adventure

Mobil oyun önerileri 50. hafta listemiz burada sona eriyor. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın