Mobil Oyun Önerileri 5. Hafta – 2021 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-5
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 5. hafta oyunları.

High Risers

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan High Risers oldukça eğlenceli bir arcade oyunu. Oyunu kısaca özetlemek gerekirse, ekrana her tıkladığımızda bir basamak atlıyor ve yukarıya doğru çıkıyoruz. Ancak dikkatli olmamız gereken bir nokta var. Bir düzlem üzerinde sürekli sağa ve sola ilerliyoruz. Ayrıca, yukarı katlara çıktığımızda da bu durum değişmiyor.

Durum böyle olunca, sıradaki basamağa dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü bazı basamakların kenarlarında duvar ya da çarpabileceğimiz başka bir nesne olmuyor. Böyle bir olayda da basamaktan aşağıya düşüyoruz ve oyuna yeniden başlıyoruz.

Anlatması ve oynaması oldukça basit bir oyun High Risers. Ancak, oyunun basit olması kesinlikle oyunu sıkıcı yapmıyor. Aksine, oyun şu ana kadar oynadığımız en bağımlılık yapıcı mobil oyunlardan biri. Eğer ki siz de arcade oyunlar seviyorsanız High Risers’ı mutlaka denemenizi öneriyoruz.

High Risers, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Shootero

Bu hafta listemizde yer alan ikinci oyun olan Shootero, bir uzay gemisiyle düşmanlarımızı alt etmeye çalıştığımız arcade türünde bir mobil oyun. Karşımıza çıkan rakipler farklı dalgalar halinde geliyor. 25 rakip dalgasını alt edersek bir üst tura çıkıyoruz.

Oyun bize her yok ettiğimiz rakip için puan veriyor. Bu puanlar biriktiğinde seviye atlıyor ve gemimize yeni bir özellik ekleyebiliyoruz. Bu, geminin sağlığı ya da saldırı gücü ile alakalı olabiliyor.

Ayrıca oyunun dışında da seviye atlayabiliyoruz. Oyunun dışında atladığımız seviyeler yeni özelliklerin açılmasını sağlıyor. Her atlanan seviyede oyun içi gemimize daha fazla özellik ekleme şansımız oluyor.

Buna ek olarak, oyun içinde kazandığımız altınlar ile gemimizi ve özellikleri güçlendirebiliyoruz.

Aynı High Risers gibi, Shootero da oyuncuyu kendine fazlasıyla bağlıyor. Ancak oyunla ilgili tek olumsuz yorumumuz enerji sistemine geliyor. Oyun size 20 enerji sunuyor ve gemiye her girişinizde 5 enerji harcamanız gerekiyor. Yakında “Sınırsız” isimli bir mod geleceği de oyunda belirtiliyor.

Shootero, hem Android için hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Prizefighters 2

Bu hafta önereceğimiz son oyun uzun zamandır en beğendiğimiz mobil oyun oluyor. Prizefighters 2, mobil oyun olmasını anlayamayacağınız detayla tasarlanmış bir boks oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Bir boksörün kariyerini oynayabildiğimiz oyunda antrenmandan farklı maçlar izlemeye kadar onlarca detay düşünülmüş. Evet, kariyerimizi oynarken ve boks dünyasının sıralamalarında üstlere yükselmeye çalışırken diğer rakiplerimizi de takip edebiliyoruz.

Karakter yaratma süreciyle başlayan kariyer modunda ismimizi, ülkemizi ve fiziksel özelliklerimizi seçiyoruz. Daha sonra, nasıl bir boksör olmak istediğimize karar veriyoruz. Buna göre dayanaklılık, hız gibi özelliklerimiz değişiklik gösteriyor. NBA 2K oyunlarından alıştığımız bu sistemi bir mobil oyunda görmek bizleri son derece mutlu ediyor.

Oyun içerisinde antrenmanlar yapıp bu özellikleri yükseltme şansımız mevcut. Yine takdir edilesi bir özellik olarak, oyunda hem simülasyon antrenmanlar hem de oynayabileceğimiz antrenmanlar yer alıyor.

Oyunun dövüş sistemi de bu özelliklerin altında kalmıyor. Dikey bir düzlemde ileri geri gelerek hareket ediyoruz. Dörde bölünmüş bir ekranda tıkladığımız noktaya göre rakibe yumruk atıyoruz. Ayrıca yön ve yumruk tuşlarını birleştirerek farklı kombinasyonlarla da saldırabiliyoruz.

Tüm bunları ve daha fazlasını bulabildiğimiz Prizefighters 2, buna ek olarak Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Kesinlikle ama kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Üstelik, oldukça zorlu rakipleri olmasına rağmen bizim bu haftaki favori oyunumuz Prizefighters 2 oluyor.

2021 yılı mobil oyun önerileri 5. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de oynamayı sevdiğiniz mobil oyunları bizimle paylaşabilir ya da içeriğimizle ilgili görüşünüzü yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

mobil-oyun-onerileri-hafta-45

Mobil Oyun Önerileri 45. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta, severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte mobil oyun önerileri 45. hafta listemiz. Bullet Echo İlk önereceğimiz oyun Bullet

Sentetik Biyoloji Nedir?

Sentetik Biyoloji Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sentetik biyoloji nedir? Sentetik biyoloji, yararlı amaçlar için organizmaları yeni yeteneklere sahip olacak şekilde tasarlayan ve bunu yaparken mühendislik ilkelerini uygulayan bir

Yorum yapın