Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 49. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 49. Hafta – 2020 Yılı

Severek oynadığımız mobil oyunları her hafta sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 49. hafta listemiz.

Oddmar

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan Oddmar platform türünde bir macera oyunu. Oyunda, Oddmar isimli bir Viking’in hikayesine tanık oluyoruz. Köyünden sürgün edilen ve güçsüz olduğu düşünülen Oddmar, kendini kanıtlamak için bir yolculuğa çıkıyor.

Oynanış olarak bazen farklı unsurlar bizleri karşılasa da temelde oyun altın toplamak ve haritayı tamamlamak üzerine kurulu. Sıradan bir platform oyunundan farklı olarak gelişmiş zıplama ve düşme animasyonları, farklı silahlar ve detaylı bir hikayeyle karşılıyor Oddmar bizi.

Oyunun grafikleri tematik bütünlüğü sağlayacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca oldukça sevimli çizimlere sahip. Bunlara ek olarak Oddmar’da farklı düşman türleri de yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi onların çizimleri de oldukça başarılı.

Oyunun müziklerinin grafiklerden aşağı kalır bir yanı yok. Viking ruhunu hissedeceğiniz türde müziklere sahip Oddmar.

Oyunda 24 farklı bulmaca yer alıyor. Google Play Store’da ücretsiz olarak yer alıyor. Ancak belirtmemiz gereken ufak bir nokta var. İlk birkaç bölümden sonra oyun ücretli oluyor. App Store’da ise oyun doğrudan ücretli olarak satılıyor. Fiyatı ise 47 TL.

Türk geliştiricilere sahip Oddmar, mobil oyun önerileri listemizin 49. hafta favorisi oluyor.

FlipChamps

İkinci oyunumuz FlipChamps’in türü hakkında kesin bir şey demek zor. Ancak bir arcade oyunu demenin yanlış olmayacağını düşünüyoruz.

Oyundaki amacımız oldukça basit. Rakibimizle birlikte dört adet platformu dolaşarak ekranda çıkan enerjileri toplamaya çalışıyoruz. Yeterince enerji topladıktan sonra rakibe saldırıyor ve onu alt etmeye çabalıyoruz. Platformlar arasında dolaşmak için ise platformun üzerine veya yakınına dokunuyoruz.

Oyunda farklı yeteneklere sahip karakterler bulunuyor. Ancak başlangıçta sadece bir karaktere erişebiliyor, oyun ilerledikçe diğer karakterleri de aktif hale getirebiliyoruz.

FlipChamps’te üç farklı tek oyunculu mod yer alıyor. Bunlardan birisi arcade dövüş oyunlarından alıştığımız sıralı dövüş modu. Bu modda, rakiplerimizi yenerek ilerliyor, bir merdiven tırmanır gibi yeni düşmanlarla karşılaşıyoruz.

Oyunda yer alan bir diğer mod ise challange modu. Challange modu, oyuna girmeden önce bize rastgele bir karakter ile yapmamız gereken bir görev sunuyor. Bu görevi tamamlarsak oyunu kazanıyoruz.

Son oyun modu ise arcade modu. Arcade modunda yenebileceğimiz kadar rakip yenmeye çalışıyoruz.

Oyunda iki oyunculu bir mod da yer alıyor ancak tek cihaz üzerinden oynanabiliyor. Eğer karantina sürecinde ev arkadaşınızla ya da kardeşinizle oynayacağınız bir oyun arıyorsanız, FlipChamps tam size göre.

Oyun Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Psebay

Bu hafta önereceğimiz son oyunun ismi Psebay. Bu telaffuzu zor oyun bir yarış oyunu olarak kategorize edilse de fiziksel bir bulmaca demek daha doğru olacaktır.

Oyundaki amacımız temel olarak bir haritada motor sürmek ve parkuru tamamlamak. Ancak oyunun temel mekaniği burada devreye giriyor. Fren, gaz ve ileri-geri kontrolü ile motorcunun bir yere çarpmadan ya da ters bir şekilde düşmeden parkuru tamamlaması gerekiyor. Aksi takdirde başarısız oluyoruz.

Seviye ilerledikçe motorumuzun parçalarını güçlendirebiliyoruz. Bu harcamalar için ise bölümlerde kazandığımız yıldızları kullanıyoruz.

Oyunun ambiyansı muhteşem. Müzikleri ve grafikleri sizi oyunun içine çekiyor. Oyunun bulmaca olduğundan bahsetmiştik. Bu konuda yer çekimi ile ilgili sürprizler de oyunda bizi bekliyor.

Hem Google Play Store hem de App Store’da ücretsiz olarak yer alan Psebay, bu hafta önereceğimiz son oyun oluyor.

Mobil oyun önerileri 49. hafta listemiz burada sona eriyor. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın