Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 48. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 48. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 48. hafta listemiz.

Traffic Rider

Bu haftaki ilk oyunumuz Türk bir geliştiriciye sahip. skgames tarafından geliştirilen Traffic Rider, bir çeşit yarış oyunu. Oyun temel olarak bir motosiklet sürme simülasyonu olarak da düşünülebilir. Motosikletin gaz ile fren koluna dokunarak ve telefonu çevirerek motosikleti kontrol ediyoruz.

Oyunda dört farklı oyun modu bulunuyor. Bunlardan birisi çeşitli görevler yaptığımız kariyer modu. Kariyer modunda ilerledikçe, görevleri yapabilmek için daha güçlü motosikletlere ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca kariyer modunda araç sollama, zaman ve mesafe yarışı gibi görevler yer alıyor.

Sonsuz oyun modunda ise, kaza yapana kadar araç sürüyor, gidebildiğimiz kadar mesafe katetmeye çalışıyoruz. Bu mod özellikle para kazanmak için son derece faydalı. Benzer bir mod ise zamana karşı yarış modu oluyor. Zamana karşı modunda, belli bir süre sonunda mümkün olan en fazla mesafeyi gitmeye çalışıyoruz. Ayrıca oyunda serbest sürüş modu da bulunuyor.

Oyunun mağazasında alabileceğiniz onlarca motosiklet bulunuyor. Bu motosikletlerden bazıları için nakit para istense de oyundaki çoğu motosikleti oyun için para ile satın alabiliyoruz. Ayrıca para harcayarak motosikletleri de geliştirebiliyoruz.

Oyunun grafikleri bir simülasyon oyunu için gayet başarılı. Sesleri ise motosiklet deneyimini artıracak yönde tasarlanmış.

Traffic Rider, internetsiz olarak da oynanabilmesi ve ücretsiz olarak indirilebilmesi ile kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir mobil oyun. Üstelik hem iOS için hem de Android için bir sürümü bulunuyor.

KAMI 2

Mükemmel bir bulmaca oyunu var sırada. Kami 2, şimdiye kadar gördüklerimizden oldukça farklı bir bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyundaki temel amacımız ekrandaki çok renkli alanı tek renkli bir hale getirmek.

Oyun başlarda sınırlı bir oynanış sunuyormuş hissi veriyor. Ancak seviyeler ilerledikçe yapılabilecek oldukça fazla bulmaca tasarımı olduğu anlaşılıyor. Oyunun geliştiricileri de bunun farkında olacak ki, kullanıcılar tarafından bölüm tasarlamak için bir araç da oyunda yer alıyor.

Tasarladığımız bölümleri diğer oyuncularla da paylaşabiliyoruz. Aynı şekilde, diğer oyuncuların paylaştığı bulmaca tasarımlarını da oynayabiliyoruz. Oyunda günlük meydan okumalar ve yarışmalar gibi çeşitli modlar da bulunuyor.

Oyun özellikle grafikleri ve tasarımı ile göz dolduruyor. Kami 2 oldukça canlı renkleri ve 3 boyutlu gibi gözüken seviye tasarımları ile muhteşem bir görüntü sunuyor.

Kami 2, Android ve iOS için tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor. Eğer bulmaca seven biriyseniz Kami 2’yi beğeneceğinize şüphemiz yok.

One More Line

Bu hafta önereceğimiz son oyun One More Line oluyor. One More Line, oldukça basit bir amaca sahip. Mümkün olduğu kadar skor toplamak. Ancak oyunun kontrolleri ciddi anlamda zor.

Oyun sürekli yukarıya giden bir nesnenin, etraftaki çeşitli nesnelere tutunarak ilerlemesi ile skor toplamayı amaçlıyor. Ekrana basılı tutarak tutunduğumuz nesnenin etrafında dönüyoruz. Nesneye ne kadar yakınsak o kadar hızlı, ne kadar uzaksak o kadar yavaş hareket ediyoruz.

Oyunun çok zor olduğundan bahsettik. Oyunun geliştiricileri One More Line için bir skor tablosu bile geliştirmiş. Bu tabloya göre alınan puanlar oyunun zorluğunu yansıtıyor.

SkorAçıklama
<10Hiç çaba göstermiyorsun
11-19Ekrana dokunmadan bile bu skor yapılır
20-25Bu skoru herkes yapar
25-49Doğru yoldasın
50-99Helal olsun, gayet iyi
100-199Sen bu işte iyisin
200-399Çok iyi
400<Dünyanın en iyisisin

Oyunun zorluğunun yanı sıra, tasarımı da dikkat çekiyor. Retro bir tasarıma sahip One More Line, müzik ve ses açısından da oldukça başarılı.

One More Line, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 48. hafta listemiz burada sona eriyor. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın